44-letni mieszkaniec Kiełkowa w pow. mieleckim oskarżony o zabójstwo żony stanie przed tarnobrzeskim sądem. Śledczy skierowali w tej sprawie akt oskarżenia. Kobieta została zamordowana w swoim domu, w sylwestrową noc. Mąż nie przyznaje się do winy. Straż Graniczna zlikwidowała w Jarosławiu rozlewnię alkoholu niewiadomego pochodzenia. Reforma prawa o postępowaniu administracyjnym wyzwania i zagrożenia to temat konferencji naukowej, która rozpoczęła się w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.

Andrzej Dubiel, Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu - Do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu został skierowany akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi K., którego prokurator oskarżył o zabójstwo swojej żony, Moniki K. jak również drugi z zarzutów, jaki ciąży na oskarżonym dotyczy znęcania się zarówno nad pokrzywdzoną Moniką K. jak również nad córką oskarżonego.

Do zabójstwa doszło na początku roku, w sylwestrową noc. W czasie rodzinnej awantury 44-latek zaatakował nożem swoją żonę. Zadał jej kilka ciosów w klatkę piersiową i szyję. Ten ostatni okazał się śmiertelny. Po dokonaniu zabójstwa mężczyzna wyszedł z domu. Policjanci znaleźli go na pobliskiej stacji benzynowej. W chwili zatrzymania miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Według śledczych motywem zabójstwa była zazdrość. Tego dnia kobieta miała poinformować męża, że chce się z nim rozwieść. Oskarżony nie przyznaje się do winy. Za zabójstwo grozi mu dożywocie.

Nielegalna rozlewnia Nielegalna rozlewnia Straż Graniczna zlikwidowała w Jarosławiu rozlewnię alkoholu niewiadomego pochodzenia. Znajdowała się w garażu na posesji 41-letniego mieszkańca tego miasta. Alkohol przechowywany był w dużych, plastikowych kanistrach, z których rozlewano go do butelek. Naklejano na nie podrobione etykiety sugerujące, że jest to wysokiej jakości spirytus. Zabezpieczono 260 litrów alkoholu, do tego kilkanaście tysięcy nakrętek i etykiety znanego polskiego producenta.

Reforma prawa Reforma prawa Reforma prawa o postępowaniu administracyjnym wyzwania i zagrożenia to temat konferencji naukowej, która rozpoczęła sie dziś w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Przyczyną dyskusji jest m.in. reforma zawiązana z ustawą, która weszła w życie w kwietniu br. która wprowadziła do kodeksu podstępowania administracyjnego m.in. mediacje, zrzeczenie się odwołania, milczące załatwienie sprawy czy postępowanie uproszczone. Uczestnicy konferencji dyskutują też o innych planowanych zmianach oraz o wyzwaniach i zagrożeniach, które pojawiają się w praktyce.

Zaproszenie do udziału w dyskusji przyjęło kilkudziesięciu wybitnych prawników z największych polski uczelni m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, czy Uniwersytetu Łódzkiego. W konferencji udział wezmą również pracownicy naukowi WSPiA, którzy na co dzień orzekają m.in. w Naczelnym oraz Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.