W Jarosławiu już odliczają dni do startu sezonu w pierwszej lidze piłkarek ręcznych. Po reorganizacji drużyna SPR JKS awansowała na ten szczebel rozgrywek. Zespół ma za sobą solidny okres przygotowawczy, a wzmocnienia kadrowe mają sprawić, że jarosławianki będą czołową drużyną pierwszoligowych zmagań.

Kobieca drużyna JKS-u okres świetności przeżywała w latach 90., ale w poprzednim drugoligowym sezonie zespół miewał naprawdę dobre występy i nic dziwnego, że gdy po reorganizacji pojawiła się propozycja występów w pierwszej lidze chętne z niej skorzystano. Zarząd klubu na stanowisku trenera zatrudnił znanego słowackiego szkoleniowca. Wit Teleky objął drużynę na początku lipca i szybko przekonał do gry w Jarosławiu doświadczone zawodniczki ze Słowacji i Ukrainy.

Do drużyny dołączyły najlepsza rozgrywająca ME Natalia Turkało, a także Tatiana Ryszko i Słowaczki: rozgrywające Magdalena Śestakova, Michaela Bajzova, bramkarka Anna Maria Musakova to naprawdę solidne nazwiska. Do drużyny dokoptowano też sporo młodych zawodniczek m.in. wychowanki rzeszowskiego SPR-u Handlablu: Dominikę Jastrzębska, Paulinę Lasek, Dominikę Puchalską, Katarzynę Świerk, Paulinę Lomparę.

JKS nieźle prezentował się w przedsezonowych turniejach i sparingach. W ostatnim jarosławianki pokonała pierwszoligowy AZS Lublin 29:28. Pierwszy mecz nowego sezonu JKS rozegra 23 września w Warszawie, a 7 października w Jarosławiu podejmować będzie drużynę MTS-u Żory.