W Przysietnicy koło Brzozowa odbyły się Międzynarodowe Zawody Gołębi Pocztowych. Do imprezy rangi nieformalnych Mistrzostw Europy zgłoszono ponad 800 ptaków. Zadaniem podniebnych pocztowców było pokonanie 460-kilometrowej trasy z Legnicy właśnie do Przysietnicy.

Zawody gołębi pocztowych to efekt długich przygotowań. Do wspólnego gołębnika bieszczadzkiego, hodowcy z różnych krajów Europy oddają najlepsze osobniki. Tu ptaki są trenowane i przygotowywane do podniebnych wojaży. Gdy posiądą nieomylny instynkt orientacji w powietrzu, mogą uczestniczyć w zawodach.

Trenerem 806 ptaków, konkurujących na podniebnym szlaku był Józef Wania. Dystans 460 kilometrów, najszybciej przeleciała para pocztowców, która jednak nie wygrała zawodów. W czasie, gdy krążyła nad gołębnikiem, nadleciało około 30 innych ptaków, które od razu przysiadły na dachu. O kolejności decydowało wejście ptaka do gołębnika, co notowały kamery i czujniki mikro-chipów. Zawody wzbudziły niebywałe emocje, bowiem gołąb champion wart jest krocie, nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. W kategorii lotu długodystansowego, zwyciężył gołąb pocztowy Antona Wasila z Czech. Gołębim asem pięciu ostatnich lotów został pocztowiec Roberta Zgóda z Polski.

Właściciele zwycięskich gołębi, w nagrodę otrzymali po nowym samochodzie osobowym. Trzeci pojazd, jako trofeum otrzymała drużyna gołębiarzy Dominika Lutczyka. W zawodach uczestniczyli hodowcy gołębi z Belgii, Czech, Węgier, Niemiec Słowacji i Polski. Mimo, że na gołębie pocztowe podczas lotu czyhały różne niebezpieczeństwa, w tym miejscowy jastrząb, wszystkie wróciły bezpiecznie z Legnicy do wspólnego gołębnika bieszczadzkiego.