Policjanci z drogówki pokazywali rzeszowskim przedszkolakom co zrobić przed wejściem na przejście dla pieszych i wyjaśniali dlaczego - zwłaszcza jesienią i zimą trzeba nosić odblaski. Zajęcia wyjątkowo odbyły się nie w przedszkolnej sali, a w okolicach ulicznej zebry. Wzięło w nich udział ponad osiemdziesięcioro dzieci z przedszkola nr 15.

Ta lekcja bezpieczeństwa odbyła się w terenie, a nauczycielami byli policjanci drogówki. Dzieciom z przedszkola nr 15 w Rzeszowie funkcjonariusze tłumaczyli m.in. jak niebezpieczny jest spacer poboczem drogi, dlaczego trzeba nosić przy sobie odblaski, a także przypominali, jak należy zachować się przed przejściem dla pieszych. Sprawdzian ze znajomości przepisów bezpieczeństwa, przedszkolaki zdały na piątkę.

Należy też pamiętać o elementach odblaskowych, dzięki którym dziecko będzie widoczne już z odległości od 150 do 300 metrów. Taką odblaskową opaskę otrzymał dziś każdy biorący udział w lekcji przedszkolak. Zajęcia odbyły się w ramach policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Ale to przede wszystkim dorośli powinni uczyć podstawowych zasad bezpieczeństwa. Rodzice muszą też pamiętać, że zgodnie z przepisami siedmiolatek może samodzielnie iść do szkoły. Młodsze dzieci muszą być pod ich opieką.