Najmłodsi mieszkańcy Brzózy Królewskiej i okolic Leżajska mają duże powody do radości, bo po kilku latach dziś udało się otworzyć nowoczesne przedszkole ze żłobkiem i biblioteką.

Tanecznym krokiem przedszkolaki z Brzózy Królewskiej i okolic rozpoczęły nowy rok szkolny. I to w zupełnie nowym budynku. O jego budowę mieszkańcy walczyli przez lata. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze rok temu był tu las. Dziś jest to nowoczesny budynek o powierzchni ponad dwóch tysięcy metrów kwadratowych.

W nowym dwupiętrowym budynku jest nowocześnie urządzona biblioteka z czytelnią. Do tego plac zabaw i pierwszy w gminie Leżajsk żłobek, w którym miejsce znajdzie 25 maluchów. Oprócz małych łóżeczek czy zabawek jest też na przykład tzw. "pomieszczenie na pokarm matek". Kolejne sale urządzono z myślą o przedszkolakach. Są więc sale lekcyjne, sala rekreacyjna, a nawet sale indywidualnego nauczania, a w nich zabawki, ale i sprzęty multimedialne. Rodzice nie kryli dziś radości.

Budowa i wyposażenie kosztowały w sumie ponad 4 miliony złotych. Większość tej kwoty to pieniądze pochodzące z budżetu gminy Leżajsk. I jak się okazuje, to nie jedyna niespodzianka przygotowana przez władze. W sumie w żłobku i przedszkolu jest miejsce dla ponad 190 dzieci.