Projekt uchwały w tej sprawie Rada Miasta przegłosuje na zaplanowanej jutro nadzwyczajnej sesji. A dziś po apelu Caritas Polska biskup rzeszowski ogłosił w najbliższą niedzielę specjalną zbiórkę we wszystkich parafiach diecezji na rzecz poszkodowanych.

Gwałtowne burze, a miejscami nawet trąby powietrzne, przeszły przez Pomorze w nocy z 11 na 12 sierpnia. Wskutek nawałnic zginęło w Pomorskiem 5 osób, w tym dwie nastolatki, które przebywały na obozie harcerskim w miejscowości Suszek. Około 50 osób doznało też różnego rodzaju obrażeń. Wichura zniszczyła wiele domów i tysiące hektarów lasów.

Ciągle trwa szacowanie strat i usuwanie szkód. Ze wsparciem rządu ale też firm, prywatnych osób i samorządów z różnych stron Polski. Swoją pomoc zadeklarował właśnie samorząd Rzeszowa. To finansowe wsparcie dla gminy Czersk.

Pieniądze na pomoc dla poszkodowanych zbierają też Caritas Polska i Polski Czerwony. Obie organizację uruchomiły specjalne subkonta, a Caritas także akcję sms-ową. Codziennie wpływają kolejne wpłaty z całej Polski a także zza granicy. I tylko dzięki sms-om już przekazano do poszkodowanych rodzin i gmin milion złotych. A zbiórka ciągle trwa - także w podkarpackich diecezjach. Podobna zbiórka odbędzie się w parafiach archidiecezji przemyskiej także w niedzielę.