Zespół sanockich siatkarzy ma w planach turnieje w słowackim Świdniku i w Lublinie a rozgrywki rozpocznie 30m września. Do nowego sezonu przygotowuje się także jedyny podkarpacka drużyna występująca w pierwszej lidze futsalu.

Sanoccy siatkarze w komplecie Sanoccy siatkarze w komplecie Drużyna trenuje w Sanoku w macierzystej hali. Trener sanoczan jest zadowolony z tego jak siatkarze potraktowali indywidualny tok przygotowań przed zgrupowaniem. Zespół TSV opuściło sześciu zawodników, w grupie nowych graczy są Libero Rafał Cabaj, środkowi Jakub Lewandowski i Mateusz Wójcik oraz przyjmujący Kamil Durski i Szymon Pałka, który ostatnio grał w krośnieńskich Karpatach. Obecna drużyna powinna być mocniejsza od poprzedniej, który w inauguracyjnym sezonie na parkietach pierwszej ligi zdołała awansować do najlepszej ósemki. Atutem zespołu powinno być zgranie i atmosfera. Cel minimum na nowy sezon to runda play-off. W pierwszy weekend września sanoczanie zagrają na przedsezonowym turnieju w słowackim Świdniku, a dwa tygodnie później na podobnych zawodach w Lublinie. Rozgrywki pierwszej ligi ruszają 30 września. W pierwszym meczu TSV zmierzy się z faworytem rozgrywek Krispolem Września.

Heiro Rzeszów testuje zawodników Heiro Rzeszów testuje zawodników Do nowego sezonu przygotowuje się także jedyny podkarpacka drużyna występująca w pierwszej lidze futsalu. Na pierwszych treningach Heiro Rzeszów pojawiło się 15 zawodników, tym kilku nowych, testowanych graczy. Uzupełnienie składu jest konieczne bo w nadchodzącym sezonie zespół nie będzie mógł liczyć na udział podstawowych graczy Sebastiana Brockiego i Radosława Adamskiego - zgody na ich występy nie udzieliły macierzyste kluby tych zawodników. Udało się jednak skompletować szeroki skład, czego w poprzednim sezonie brakowało. Zespół Heiro chce się uplasować w pierwszej szóstce rozgrywek. W okresie przygotowawczym drużyna ma w planie turniej w Wieliczce i sparing z ekstraklasowym Piastem Gliwice. Pierwszoligowy sezon rusza 23 września. Na inaugurację Heiro zagra w Rudzie Śląskiej.