Sylwester Stabryła laureatem Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Genius Saeculi - duch naszego czasu". Projekt nawiązuje do twórczości wybitnej polskiej rzeźbiarki Magdaleny Abakanowicz. Kilkudziesięciu artystów z całej Polski zmierzyło się z jej twórczym przesłaniem i nadesłało prace na konkurs. Finisaż wystawy, połączony z rozdaniem nagród, odbył się w rzeszowskiej Galerii R_Z.

Jury miało niełatwy wybór. Dzieła, które przysłali młodzi artyści zaskakiwały dojrzałością i bardzo indywidualnym podejściem do twórczości Magdaleny Abakanowicz. Prace Sylwestra Stabryły, laureata Grand Prix, urzekły komisję konkursową przede wszystkim techniką, którą zastosował. Wykorzystał resztki zbitej farby, z której uformował obrazy-instalacje, nazwane "Materią odzyskaną". W gronie laureatów znalazły się też Monika Maziarz, Anna Micał i Patrycja Longawa.

Artyści biorący udział w konkursie mieli niewiele czasu na przygotowanie prac. Musieli zmierzyć się z uniwersalnym, przepełnionym troską o współczesnego człowieka dziełem Magdaleny Abakanowicz.

Przesłanie konkursu - Genius Saeculi - duch naszego czasu to tak naprawdę słowa, które budzą nadzieję i refleksję. Nadzieję na to, że sztuka pokona czas i przekroczy wszelkie granice. Refleksję o tym, że warto szukać mistrzów, którzy objaśnią świat. Mecenasem konkursu była Grupa Ciech. Wystawa powstała przy współpracy wydziału sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego i Zarządu Okręgu Rzeszowskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.