W Boguchwale trwa 13. Międzynarodowy Plener Malarski. Artyści z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy przez dwa tygodnie malują obrazy inspirując się Pałacem Lubomirskich, związaną z nim historią i otaczającą go przyrodą. Efekty będzie można zobaczyć na wystawie poplenerowej już 18 sierpnia.

Szukają inspiracji, skupienia lub spokoju. Artyści biorący udział w Międzynarodowym Plenerze Malarskim w Boguchwale co roku przyjeżdżają tu z różnych stron świata i z różnych powodów. Obrazy są tak różne, jak różni są ich autorzy. 22 malarzy z Polski, Słowacji, Czech i Ukrainy to 22 całkiem inne spojrzenia na sztukę - inne style i techniki.

Pracy twórczej sprzyja otoczenie, artyści przez dwa tygodnie malują w Pałacu Lubomirskich. Organizatorem pleneru od lat jest gmina, Podkarpackie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale. Obrazy, które powstaną w Pałacu Lubomirskich, będzie można obejrzeć 18 sierpnia na wystawie, która oficjalnie zakończy plener.

W międzyczasie, 12 sierpnia, organizatorzy zapraszają do Miejskiego Centrum Kultury w Boguchwale na koncert Mateusza Pieniążka pod tytułem "Wyspa Brel".