TVP3 Rzeszów zaprasza na relacje z XVII Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych Rzeszów 2017
W dniach 19-26 lipca Podkarpacie zamieni się w stolicę XVII edycji Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. Przez cały czas, wydarzeniu towarzyszyć będzie Telewizja Rzeszów, która objęła nad nim patronat medialny. Na antenie ukazywać się będą zapowiedzi koncertów odbywających się w ramach festiwalu oraz relacje z ich przebiegu. W piątek, w specjalnym wydaniu wakacyjnego programu „Studio Lato”, relacja „na żywo” z inauguracji imprezy. 22 lipca w programie „Lato w regionach” emitowanym w ogólnopolskiej TVP3 będzie można podziwiać zespoły polonijne z całego świata, które zaprezentują się na rzeszowskim Rynku.

19 lipca do Rzeszowa przyjedzie 40 zespołów z 5 kontynentów. Festiwal rozpocznie się w piątek 21 lipca barwnym korowodem, który przejdzie ulicami miasta. Główne koncerty odbędą się 24 i 25 lipca w rzeszowskiej hali „Podpromie”. W programie festiwalu znajdują się także występy zespołów na rzeszowskim rynku oraz w wybranych miejscowościach województwa podkarpackiego.

Festiwalowi po raz kolejny towarzyszyć będzie Telewizja Rzeszów, która wraz z TVP Polonia objęła patronat medialny nad wydarzeniem. 21 lipca w dzień inauguracji festiwalu w godzinach 18.00-18.30 i 19.00-19.30 ekipa Telewizji Rzeszów zrealizuje specjalny odcinek wakacyjnego programu „Studio Lato”. Przez cały okres trwania festiwalu w TVP3 Rzeszów ukazywać się będą zapowiedzi występów, relacje z ich przebiegu i ujęcia zza kulis. Dziennikarze towarzyszyć będą wycieczkom polonusów po Podkarpaciu i pokazywać ich integracje.

W sobotę 22 lipca XVII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych Rzeszów 2017 „na żywo” podziwiać będą widzowie z całej Polski, dzięki wakacyjnemu programowi „Lato w regionach”. Prezenterzy TVP3 Rzeszów porozmawiają z uczestnikami i organizatorami imprezy o tegorocznej edycji festiwalu, a także o jego historii. W programie pokazany zostanie także towarzyszący imprezie Jarmark Podkarpacki. Tego dnia mieszkańcy Rzeszowa i turyści będą mogli odwiedzić stoisko promocyjne Telewizji Rzeszów.

Specjalne wydanie programu „Studio Lato” w całości poświęcone Światowemu Festiwalowi Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w piątek 21 lipca w godzinach 18:00 - 18:30 i 19:00 - 19:30 w TVP3 Rzeszów.

Odcinki „Lata w regionach” z XVII Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w sobotę 22 lipca w TVP3 i TVP3 Rzeszów o godz. 11.15, 12.20, 13.55, 15.30, 16.55 i 19.00.