Ośrodek Kompleksowej Opieki nad Wcześniakami - pierwszy taki na Podkarpaciu - chce otworzyć Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 w Rzeszowie. Pomóc mają fundusze unijne. Placówka tworzona jest z myślą o maluchach, które po urodzeniu nawet przez kilka lat muszą być badane i rehabilitowane. Teraz rodzice szukają pomocy w różnych szpitalach w całej Polsce.

Wcześniactwo to cały zespół problemów wynikających z niedojrzałości poszczególnych układów i organów, ale o ile w szpitalu na fachowe wsparcie można liczyć 24 godziny na dobę, to będąc już w domu rodzice często zostają z takimi problemami sami. Dlatego Ośrodek Kompleksowej Opieki nad Wcześniakami to placówka bardzo przez rodziców oczekiwana.

W powstaniu takiego ośrodka, pierwszego takiego na Podkarpaciu, mają pomóc fundusze unijne. Ośrodek pomocy wcześniakom ma powstać w tym należącym do szpitala budynku, oczywiście po jego wyremontowaniu i wyposażeniu w odpowiedni sprzęt. Częścią nowej placowki będzie także, pierwszy na Podkarpaciu, bank mleka, które teraz specjalnie dla wcześniaków przywozi się aż z Warszawy.