W najnowszym rankingu szpitali tygodnika WPROST, w ogólnopolskim zestawieniu znalazły się też oddziały z Podkarpacia, także w czołówce zestawienia. Wyprzedzając często renomowane kliniki z wieloletnią historią i renomą. Co bardzo ważne w rankingu wzięto pod lupę to, co dla pacjentów najważniejsze, m.in. zakres diagnostyki, liczbę wykonywanych specjalistycznych procedur ale też pooperacyjnych zakażeń. Najwyżej oceniono rzeszowską kardiochirurgię, krośnieńską okulistykę oraz oddziały ortopedii w Szpitalu Świętej Rodziny w Rudnej Małej i Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie.

Najważniejszym kapitałem Kliniki jest kadra Najważniejszym kapitałem Kliniki jest kadra Rzeszowska kardiochirurgia jest jednym z najmłodszych oddziałów tej specjalności w Polsce. Zbudowana od podstaw okazała się jedną z najlepszych jeśli nie najlepszą inwestycją w podkarpackiej służbie zdrowia ostatnich lat. Choć tak naprawdę najważniejszym kapitałem Kliniki jest kadra w tym 10 kardiochirurgów, którzy specjalizację zrobili właśnie w Rzeszowie. Ciągle pasjonują się tym co robią, a efekt to czwarte miejsce w Polsce.

Rzeszów wyprzedziły tylko trzy renomowane ośrodki w Zabrzu, Katowicach i Warszawie. Ale są pacjenci, którzy przekonują, że jest najlepszy. Wśród nich Wiesław Szołtun z Tucholi w województwie kujawsko-pomorskim. Właśnie w Rzeszowie przeszedł dwie operacje aorty.

- Moje dni gdyby tej ostatniej operacji nie było, były policzone.

Lekarze z Rzeszowa podjęli się jej przeprowadzenia mimo, że była skomplikowana, bardzo rozległa i z założenia ryzykowna. Rzeszowski oddział od początku działalności stawia na nowe techniki. Lekarze nie boją się wyzwań także związanych z operacyjnym ryzykiem wynikającym ze stopnia trudności. Między innymi to ściąga tu pacjentów z całej Polski.

Pacjenci z całej Polski przyjeżdżają też na leczenie do Szpitala Świętej Rodziny w Rudnej. Chodzi głównie o często skomplikowane operacje ortopedyczne m.in. kręgosłupa, barku czy kolan. Dwie sale operacyjne pracują tu niemal na okrągło. A trzon zespołu stanowi 9 specjalistów ortopedów. Ostatecznie szpital w Rudnej zajął wysokie szóste miejsce w rankingu, bo jak podkreślają lekarze cały czas stawiają na nowe techniki i równają do najlepszych. Także konkurując z Klinicznym Oddziałem Ortopedii i Traumatologii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, który w rankingu WPROST zajął kolejne siódme miejsce

W Szpitalu Świętej Rodziny w Rudnej W Szpitalu Świętej Rodziny w Rudnej Oprócz rzeszowskiej kardiochirurgii najlepiej w zestawieniu sklasyfikowano oddział okulistyki Szpitala Wojewódzkiego w Krośnie który znalazł się na piątym miejscu w swojej specjalności. Brzozowska chirurgia onkologiczna zajęła dziesiąte miejsce w Polsce a mielecka ortopedia piętnaste. Na piętnastym miejscu znalazł się też oddział urologii i urologii onkologicznej w Krośnie.