Ponad dwa tysiące uczniów z podkarpackich szkół obejrzało ostatni przed wakacjami spektakl internetowego Teatru TVP. Tym razem były to "Przygody Koziołka Matołka" przygotowane przez aktorów gdańskiego Teatru Wybrzeże.

Koziołek Matołek to jedna z ulubionych postaci dziecięcych bajek i komiksów. Kiedy wyrusza w świat, by dotrzeć do Pacanowa nie raz wpada w tarapaty. Ale mimo kłopotów wytrwale zmierza do celu. I właśnie do tego zachęcał najmłodszych spektakl przygotowany przez gdański Teatr Wybrzeże. By działając poznawać samych siebie.

Dziś, dzięki połączeniu internetowemu, przedstawienie obejrzało między innymi ponad 100 uczniów szkoły podstawowej w Tuczempach koło Jarosławia, a także 30 innych szkół w regionie, przede wszystkim w małych miejscowościach, gdzie dostęp do teatru jest trudniejszy.

W tym roku Telewizja Polska, w ramach internetowego teatru dla szkół, transmitowała 8 spektakli przygotowanych przez aktorów w całej Polsce. Za każdym razem oglądali je uczniowie około 50 szkół w regionie.