Złoty medal igrzysk olimpijskich, medale mistrzostw świata oraz Europy, a także wiele cennych pamiątek w jednym miejscu. W Zamku w Krasiczynie otwarto wystawę poświęconą historii polskiej siatkówki. Zbiory pochodzą z kolekcji Grzegorza Szewczyka z Warszawy, ale już wiadomo, że wystawa z Podkarpacia wyjedzie wzbogacona o kolejne siatkarskie trofea.

Rok 1971 - siatkarze Resovii zdobywają po raz pierwszy mistrzostwo Polski. Jan Such po 46 latach mistrzowską szarfę i koszulkę przekazał Muzeum Polskiej Siatkówki. Właśnie tak od wielu lat powstaje cała kolekcja. Koszulki, piłki, medale i puchary. Wszystko przekazane przez siatkarzy. Z pamiątkami wiążą się wyjątkowe historie, bo nie zawsze zawodnicy chcą się tak po prostu rozstać ze wspomnieniami.

Wśród eksponatów jest m.in. dres i złoty medal z igrzysk olimpijskich w Motrealu. Ale wcześniej było mistrzostwo świata i koszulka, na której bez trudu można odczytać autograf Marka Karbarza - mistrza olimpijskiego i mistrza świata. W zbiorach muzeum są koszulki wielu reprezentantów Polski. Także Krzysztofa Ignaczaka, który tym razem podarował złoty medal i koszulkę londyńskiego klubu polonijnego, z którym w tym roku zdobył mistrzostwo Anglii.

Wystawę o historii polskiej siatkówki można oglądać w Krasiczynie do końca września.