Włoszka Eleonora Vecchio zdobyła Grand Prix tegorocznej edycji Festiwalu Carptahia i czek na 15 tysięcy złotych. W gronie nagrodzonych znalazło się w sumie 10 finalistów wybranych z ponad 280 zgłoszonych w tym roku do konkursu. Festiwalowe jury swój werdykt ogłosiło wczoraj wieczorem podczas koncertu kończącego i podsumowującego XIII edycję Carpathii.

Eleonora pochodzi z Sycylii i śpiewa od 16 roku życia w chórze gospel, ale też w musicalach i na koncertach. Skończyła studia z wokalistyki teraz sama jej uczy. W Rzeszowie to właśnie jej interpretacja piosenki "La more non dipende" zdaniem jury była najlepsza. Eleonora zawiezie do Włoch statuetkę i czek na 15 tysięcy złotych, ale przede wszystkim zwycięstwo.

W gronie laureatów znalazła się też ukraińska Endy z piosenką, do której słowa i muzykę napisała wokalista - Nadia Hasyuik, Włoszka Federica Marinari, która kolejny zakwalifikowała się do finału Carpathii i LEON - polski wokalista, który zaśpiewał "Tylko powiedz". Uczestnicy Carpathii prezentują w Rzeszowie wyłącznie autorskie piosenki i uważają, że to wielki atut tego festiwalu.

Tylko w tym roku do udziału zgłosiła się rekordowa liczba prawie 290 wokalistów i zespołów. W Rzeszowie zaśpiewali tylko najlepsi. To ważne, tym bardziej, że w ogromnej większości są już gotowi do rozpoczęcia muzycznej kariery. Być może tak jak było z Pectusem, Sarsą czy Kasią Popowską, dla których Carpathia była tylko potwierdzeniem, że idą w dobrym kierunku.