Harcerskim zlotem przed zamkiem Kamieniec w Odrzykoniu, rzeszowscy druhowie uhonorowali Andrzeja Małkowskiego, propagatora skautingu w Polsce pod zaborami. Przypomnieli też o tym, że wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego, a harcerstwo oferuje atrakcyjny sposób spędzenia czasu wakacji.

Właśnie w Odrzykoniu, ponad wiek temu, Andrzej Małkowski zorganizował biwak, jeden z pierwszych w historii harcerstwa polskiego. Rzeszowski Hufiec, organizując w tym miejscu zloty harcerzy i zuchów, przypomina o tym ważnym wydarzeniu.

W ramach jednodniowego rajdu, w zlocie uczestniczyło ponad 100 zuchów i seniorów harcerstwa. Podejmowała ich setka harcerzy starszych, którzy od trzech dni obozują przed zamkiem Kamieniec. Oprócz zwiedzania historycznych miejsc, zuchy i druhowie sprawdzali swe umiejętności harcerskie i zdobywali nowe sprawności. Samodzielne przygotowywanie posiłków to podstawa harcerskiego biwakowania. Harcerze odświeżyli również znajomość topografii, a także teksty piosenek, które zawsze im towarzyszą w biwakowaniu i wędrówkach.