W Lesku odbyła się XI edycja "Bieszczadzkiego Lata z Książką". Dla czytelników zorganizowano liczne spotkania z autorami książek, dziennikarzami oraz ludźmi kultury i sztuki. Odbyły się też kiermasze książek. Impreza organizowana przez Wydawnictwo BOSZ zainaugurowała letni sezon czytelniczy.

Barbara Kosmowska przywiozła na Bieszczadzkie Lato z Książką swoje najnowsze dzieło dla młodych czytelników. Tytułowy zajączek "TRU" z mamą, bratem i siostrą mieszka w Koniczynach Dolnych, uboższej dzielnicy emigrantów. Autorka rozmawiała z czytelnikami o losie głównego bohatera bajki, postrzeganego przez pryzmat współczesnych problemów. Profesor Jerzy Bralczyk, promował na Bieszczadzkim Lecie z Książką "Rozmowy przy stole" - dzieło, którego jest współautorem.

Jesteśmy coraz bardziej społeczeństwem piszącym: maile, blogi, SMS i ktoś to czyta. Gdy już wszystko przeczytamy co napisaliśmy, mam nadzieję, że zatęsknimy za Tołstojem czy Flaubertem, przekonywał profesor Jerzy Bralczyk. Dla takich postaci kultury, na Bieszczadzkie Lato z Książką przychodzą tłumy czytelników.

Tegorocznej edycji Bieszczadzkiego Lata z Książką towarzyszyły kiermasze z literaturą, która jeszcze nie pojawiła się na księgarskich półkach. Rolę popularyzatorów czytelnictwa, celu głównego imprezy w Lesku, w tym roku pełnili też Jacek Cygan, Michał Ogórek, Wojciech Wocław oraz Tomasz Stockinger.