W meczu kończącym rundę wiosenną piłkarskiej trzeciej ligi Resovia podejmowała lubelski Motor. Goście walczący jeszcze o awans wygrali 3:1.

Do przerwy lublinianie prowadzili 2:0. Pierwszego gola w tej części meczu zdobył Michał Paluch po asyście Pawła Kaczmarka. Ten sam zawodnik był autorem podania, które otworzyło drogę do bramki Motorowi cztery minuty później. Obrońcami Resovii zakręcił w polu karnym Patryk Słotwiński i to on posłał piłkę w długi róg. 11 minut po wznowieniu gry było 0:3, tym razem na listę strzelców wpisał się Julien Tadrowski. Resovia odpowiedziała honorowym golem zdobytym przez Dawida Bieniasza już w doliczonym czasie gry. Po meczu trener "pasów" zapowiedział koniec pracy z drużyną.

Krośnieńskie Karpaty kończyły sezon meczem w Białej Podlaskiej. Do przerwy zespół trenera Adam,a Fedoruka bezbramkowo remisował z Podlasiem, ale w drugiej odsłonie do akcji wkroczył Roman Stepankow. Jego dwa gole zdobyte w 56 i 58 minucie ustawiły mecz. Później ze świetnej strony pokazał się jeszcze Adrian Buszta. Po jego strzale krośnianie podwyższyli na 3:0 i jasne było, że wywiozą z tego starcia komplet punktów. Honorowy gol dla miejscowych to zasługa Siergieja Krykuna. Podlasie-Karpaty 1:3.

Krośnianie dzięki tej wygranej skończyli sezon na 7 miejscu, JKS po zwycięstwie z Podhalem finiszował na 9 pozycji. Rzeszowska Stal zakończyła rozgrywki na 3 miejscu, cztery punkty za liderem, a Resovia na piątej pozycji.

W 10. rundzie Nice Polskiej Ligi Żużlowej, rzeszowska Stal przegrała w Gdańsku z Wybrzeżem. To była już ósma porażka zespołu trenera Janusza Stachyry w tegorocznych rozgrywkach.