Na rzeszowskim Rynku wielki finał Festiwalu Carpathia. Już wczoraj jury wybrało najlepszych wokalistów i zespoły, ale to dziś okaże się, kto z nich zdobył Grand Prix.

Julia i Jędrzej są rodzeństwem z Opola. Byli pierwszym duetem, który doszedł do półfinału "Te Voice of Poland". Zaraz potem nagrali pierwszą płytę. Teraz postanowili spróbować swoich sił na Carpathii. Dziś już wiedzą, że znaleźli się w gronie najlepszych. I jak przekonują, niezależnie jaka to będzie nagroda, już teraz czują się wygrani.

Secret Avenue to kijowska grupa, która od 5 lat gra mieszankę alternatywnego rocka i elektropopu. Ich pierwszy wydany singiel krytycy uznali za najlepszą realizację 2014 roku. Od tego czasu nagrali już dwie płyty i coraz więcej koncertują.

Uczestnicy zgodnie podkreślają i wysoki poziom i różnorodność, ale także to że to festiwal promujący autorską twórczość. Bo własne teksty i muzyka to warunek wzięcia udziału w artystycznej rywalizacji. Carpathia taką szansę daje, dla wielu uczestników jest też rodzajem artystycznej trampoliny. W gornie laureatów uboegłorocznych edycji festiwalu są m.in. zespól Pectus, Kasia Popowska, Sarsa Markiewicz czy reprezentantka Polski na tegorocznej Eurowizji Kasia Moś.