Trzecioligowi piłkarze Stali Rzeszów zakończyli sezon efektownym zwycięstwem. Biało-niebiescy pokonali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0.

Po rundzie jesiennej wydawało się, że ten mecz będzie decydował o awansie, tymczasem tak Stal jak i KSZO to przegrani tego sezonu. Ale w pojedynku kończącym ligę rzeszowianie pokazali kawałek ładnego futbolu. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 43 minucie. Centrę Piotra Prędoty sfinalizował strzałem głową Damian Bożek. Osiem minut po wznowieniu gry znów Prędota błysnął świetną asystą, po której piłkę do bramki skierował Paweł Giel i było 2:0. Rywale nie potrafili wykorzystać nawet tego, że Stal od 69 minuty grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Drelicha. A trzeci raz gości w tym meczu ukarał Wojciech Reiman popisując się celnym strzałem z rzutu wolnego. To była jego 17 bramka w sezonie. Po meczu piłkarze i kibice żegnali Arkadiusza Barana - wychowanka Stali, który w jej barwach rozegrał 132 mecze, a w ekstraklasie w barwach Cracovii 137 spotkań.

Stalowcy będą mieli krótkie wakacji. Już 15 lipca czeka ich mecz rundy wstępnej Pucharu Polski na szczeblu centralnym.