Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali ogromną plantacje marihuany. Zabezpieczyli też narkotyki o wartości aż 12 milionów złotych.

To była jedna z najlepiej zorganizowanych nielegalnych upraw konopi indyjskich w Polsce. Na jednej z posesji w miejscowości Chybie w powiecie cieszyńskim zbudowano mieszczącą się na dwóch poziomach plantację wyposażoną między innymi w specjalny system oświetlenia, nawadniania i wentylacji pozwalający na szybszy wzrost roślin.

Jak ustalono przestępcy zainwestowali w uprawę około 2 milionów złotych. Ale zyski miały być wielokrotnie wyższe. Bo z 2,5 tysiąca krzewów konopi można byłoby uzyskać aż 700 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 11 milionów złotych.

Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli też 65 kilogramów gotowych już narkotyków o wartości ponad miliona złotych. Zatrzymano 42-letniego obywatela Niemiec, który miał być właścicielem plantacji oraz dwóch jego polskich współpracowników. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani grozi im do 12 lat więzienia.