Na rzeszowskim rynku Święto Transplantacji. To organizowana cyklicznie impreza, która popularyzuje ideę przeszczepów. W tym roku pod hasłem Graj z nami o życie. To wspólny pomysł lekarzy i pacjentów, w którego realizację zaangażowali się także studenci dwóch największych uczelni Uniwersytetu i Politechniki.

Tradycyjnie już Rzeszowskie Święto Transplantacji rozpoczęło się interdyscyplinarną konferencją naukową z udziałem lekarzy, ale też pacjentów po przeszczepach. Wszystko pod hasłem Przeszczep szansą na drugie życie na Uniwersytecie Rzeszowskim. A od 15.00 już na rynku trwa prozdrowotny piknik. Oprócz koncertów , pokazów tańca i akrobatyki w jego programie znalazły się też wystąpienia lekarzy, wolontariuszy Fundacji Iskierka wspomagającej dzieci z chorobami onkologicznymi oraz pacjentów, którym przeszczep uratował życie.

Równolegle trwa rejestracja dawców szpiku, zbiórka krwi oraz profilaktyczne badania USG dla dzieci. Rzeszowskie Święto Transplantacji to jeden ze sposobów na popularyzację idei takiego pomagania innym. To między innymi dzięki niemu systematycznie także na Podkarpaciu rośnie liczba zarejestrowanych w bazie dawców szpiku i podpisanych oświadczeń woli.