Prokuratura Regionalna w Katowicach zarzuca mu, że przyjął ponad 200 tysięcy złotych łapówki od jednej z katowickich firm współpracujących z kopalniami. Taki sam zarzut usłyszał Krzysztof J. - były minister spraw wewnętrznych i administracji w rządzie SLD - PSL. Prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia, który obejmuje w sumie 5 osób.

- Jeżeli chodzi o byłych posłów Sojuszu Lewicy Demokratycznej to odpowiedzą oni przed sądem za popełnienie szesnastu takich przestępstw i przyjmowanie korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w pierwszym przypadku była to kwota 140 tys. zł, a w przypadku drugiego oskarżonego - 240 tys. zł Z ustaleń śledztwa wynika, że oskarżeni przyjmowali korzyści majątkowe w zamian za podjęcie się pośrednictwa w kontaktowaniu przedstawicieli tej firmy z osobami pełniącymi funkcję publiczne w organach skarbowych, które mogły podjąć działania mające wpływ na pozytywne zakończenie prowadzonych wobec firmy kontroli skarbowych i w efekcie wydania decyzji o umorzeniu powstałych z tego tytułu wobec spółki zaległości podatkowych. - Waldemar Łubniewski, Prokuratura Regionalna w Katowicach.

Wiesław C. to były działacz PZPR, a później szef wojewódzkich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Rzeszowie. Był posłem kilku kadencji z ramienia SLD. Zasiadał także też w zarządzie krajowym tej partii. W latach 2001-2004 był wiceministrem finansów, a także generalnym inspektorem kontroli skarbowej. Wiesław C. - podobnie jak drugi oskarżony - były minister spraw wewnętrznych i administracji nie przyznaje się do winy. Za przestępstwa korupcyjne oskarżonym grozi do 10 lat więzienia.