Wyróżnienie dla prezydenta Rzeszowa zostało przyznane przez senat uczelni za pracę na rzecz rozwoju Rzeszowa i rzeszowskiego ośrodka akademickiego budowanie ich marki, kreatywność i innowacyjność.

"Spójna strategia zrównoważonego rozwoju miasta Rzeszowa oraz konsekwencja w działaniu włodarza miasta, a także promocja Rzeszowa jako stolicy innowacyjnych technologii sprawia, że Rzeszów coraz częściej jest zauważany na całym świecie" to fragment laudacji prof. Grzegorza Budzika.

Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej - Są osoby specjalne, które nie tylko się przyczyniły do rozwoju naszej uczelni, ale do rozwoju całego środowiska akademickiego. Z tego należy się cieszyć. Stąd wyszedł ten pomysł, żeby jakoś wyróżnić pana prezydenta.

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa - Zdecydowanie jestem wzruszony. Jest to ogromny zaszczyt, dla miasta przede wszystkim, to nie ulega wątpliwości. Ja jestem rzeszowianinem i trzeba to jakoś wszystko poprawiać, żeby coraz więcej tych ludzi było, żeby przyjeżdżali tu do nas. A to jest jak gdyby dowód uznania przez uczelnię.

Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa - To jest decyzja Politechniki, która nas oczywiście cieszy, bo przecież jest to wyróżnienie dla wieloletniego prezydenta miasta.

Krystyna Wróblewska, posłanka PiS - Uważam, że jest to piękna uroczystość, która pokazuje działalność zarówno prezydenta, jak i innych prezydentów, którzy przyczynili się do tego, że Rzeszów tak pięknie wygląda.