Około 600 milionów złotych ma zainwestować amerykański koncern Federal Mogul w swój zakład w Gorzycach. To dla gminy oznacza nowe miejsca pracy i wzrost dochodów z podatków. Oprócz korzyści wiąże się to jednak także z problemami. Już teraz centrum gminy jest zakorkowane, stąd nowy projekt drogi, która ułatwi dojazd do strefy gospodarczej. Otworzy także dostęp do nowych terenów inwestycyjnych. Koszt to prawie 5 milionów złotych.

Przejazd przez osiedle i wyjazd na krajową 77 to prawdziwy koszmar dla jednych i dla drugich. Na szczęście tłok, hałas i zadymienie niedługo się skończą. Projekt nowej drogi jest już gotowy. Nowa trasa ominie osiedle mieszkaniowe i połączy specjalną strefę ekonomiczną z drogą krajową. To rozwiązanie stało się wręcz koniecznością gdy największy na świecie producent tłoków do silników samochodowych amerykański koncern Federal Mogul ogłosił rozbudowę zakładu w Gorzycach. Już teraz z tych linii produkcyjnych schodzi 28 milionów tłoków rocznie, a w najbliższym czasie rozpocznie się produkcję tłoków stalowych.

To nowe miejsca pracy, ale także dodatkowe uciążliwości, związane z transportem surowców i gotowych produktów oraz dojazdem ludzi do pracy. Nowa droga te problemy ma rozwiązać. Samo wytyczenie nowej trasy okazało się skomplikowaną operacją, ponieważ ma przebiegać przez posesję Pani Wiesławy i działki znajdujące się na jej trasie. Na szczęście udało się przekonać właścicieli do sprzedaży nieruchomości. Na wykupienie domu pani Wiesławy i pozostałych działek gmina przeznaczyła półtora miliona złotych. Transakcje przeprowadzone będą jeszcze w tym roku. Te pieniądze zdaniem samorządowców bardzo szybko się zwrócą, bo nowa droga nie tylko ułatwi transport produktów z Federal Mogul i odciąży mieszkaniowe osiedla. Zapewni ona także dostęp do nowych terenów inwestycyjnych. Szacuje się, że rozbudowa firmy Federal Moguli i powstanie nowych podmiotów gospodarczych w jej otoczeniu zapewni stworzenie kilkuset nowych miejsc pracy.