Kilkaset wózków inwalidzkich, balkoników, kul, a do tego materace odleżynowe i sprzęt rehabilitacyjny, wszystko to dla niepełnosprawnych z Gruzji zebrała Fundacja Pro Spe, która swoją siedzibę ma w Rzeszowie. Sprzęt przekazał m.in. Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 oraz sami niepełnosprawni. Teraz ma trafić do Gruzji. Fundacja szuka na to pieniędzy m.in. poprzez akcję PODARUJ KILOMETR.

Około 2,5 tysiąca kilometrów będzie miał do przejechania TIR, który wkrótce wyruszy z Rzeszowa do Tbilisi, stolicy Gruzji. Akcja "Podaruj kilometr" ma pomóc zebrać fundusze na tę daleką wyprawę charytatywną. Wolontariusze Fundacji Pro Spe obliczyli, że kilometr będzie kosztował 5 złotych i takie właśnie cegiełki rozprowadzają. Sprzętem można już po brzegi wypełnić tira. Fundacja Pro Spe zbierała go od października. Ks. Maciej Gierula jako kapłan archidiecezji przemyskiej współpracuje z polską misją kamiliańską w Tbilisi. To właśnie tam przekaże dary pochodzące z Podkarpacia, ale nie tylko stąd. Zbierał je również za granicą.

Akcja ma pomóc kilkuset osobom niepełnosprawnym, chorym, starszym. Dystrybucją na miejscu zajmą się polscy ojcowie kamilianie, którzy prowadzą placówkę rehabilitacyjną i hospicyjną. W akcję prowadzoną przez Fundację Pro Spe włączyło się wiele stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych, osoby prywatne i Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie. Przekazany sprzęt w większości używany, został naprawiony i skompletowany. Po przejechaniu 2,5 tysiąca kilometrów ma trafić do konkretnych ludzi i poprawić ich los. W Gruzji wciąż wiele osób żyje na granicy ubóstwa. W przeliczeniu na złotówki, za około 150 złotych miesięcznie. Informację o akcji "Podaruj kilometr" można uzyskać na stronie internetowej: www.prospe.org