Beskidzkie Towarzystwo Turystyczne Przełom Wisłoka walczy o remont drogi powiatowej, prowadzącej do kilku wsi w gminie Rymanów. Starostwo nie ma na to pieniędzy. Dlatego postanowiono poprosić o nie premier Beatę Szydło. Członkowie towarzystwa napisali petycje i zbierają podpisy. A chcąc zwrócić uwagę na problem - zorganizowali nietypowy i bardzo pożyteczny protest sprzątali dolinę Wisłoka.

Jedyna droga do Wisłoczka, Puław i Rudawki Rymanowskiej wymaga gruntownego remontu. Jej stan odstrasza bowiem turystów chcących zwiedzać Beskidy, a zimą utrudnia dojazd do stacji narciarskiej. Dlatego członkowie i sympatycy Towarzystwa Przełomu Wisłoka postanowili działać. Sprzątanie brzegów rzeki jest kolejną akcją mającą zwrócić uwagę na problem. Łatwo nie było.

Hubert Wierdak - Zebraliśmy kilka dużych worów śmieci, różnego rodzaju plastiki butelki szkło, rurę plastikową, uczestniczymy w tej akcji bo jesteśmy związani trochę emocjonalnie z wyciągiem w Puławach.

Stefan Wójcik, Krośnieńskie Towarzystwo Cyklistów - Na bosaka szedłem na drugą stronę i było fajnie, gorzej było tam jak było błoto i tak dalej, to były takie, ale nazbierałem butelek po krzakach połaziłem jest to zanieczyszczone jeszcze.

Akcję mieszkańców tej części Beskidu Niskiego wsparli rowerzyści, narciarze, biegacze, a także członkowie Związku Strzeleckiego Strzelec z Rzeszowa. Zebrano 1,5 tony śmieci.

Mateusz Dziepak, Związek Strzelecki Strzelec w Rzeszowie - Przyjechaliśmy tutaj, aby wesprzeć mieszkańców w sprzątaniu tego cudownego środowiska jak i budowy drogi, która umożliwiłaby nam dojazd tutaj.

Hubert Tymczak - Protest o takim głębszym wymiarze bo nie manifestujemy tylko pokazujemy że można zrobić coś więcej ale w dobrym imieniu czyli akurat tutaj mówimy o wyremontowaniu drogi.

Starostwo w Krośnie, któremu podlega droga, pomocy mieszkańcom nie odmawia. Doraźnie łata dziury w drodze i obiecuje remont ale najwcześniej mógłby się zacząć w przyszłym roku.

Aleksander Mercik, członek Zarządu Powiatu Krośnieńskiego - Powiat krośnieński w tym roku wydaje ponad 30 milionów na drogi. Nie stać nas w tej chwili na to żeby wydatkować dodatkowe środki bo tych środków nie mamy. Ile trzeba? Trzeba na remont tej drogi ponad milion złotych.

Dlatego organizatorzy akcji rozpoczęli zbieranie podpisów pod petycją w sprawie remontu drogi do szefowej rządu.

Bogusław Szwedo, Beskidzkie Towarzystwo Turystyczne Przełom Wisłoka - Petycja jest adresowana do pani premier, dlatego, że pani premier dysponuje tak zwaną ogólną rezerwą budżetu państwa z której może przeznaczyć środki na taki cel na przykład jak remont drogi powiatowej, ta petycja ma wspierać również starania samorządowców.

Na ponad 10 kilometrowej drodze powiatowej z Pastwisk do Puław Górnych - pilnego remontu wymagają dwa odcinki. Pierwszy w Pastwiskach o długości 1400 metrów, drugi w Rudawce Rymanowskiej mający nieco ponad 2 kilometry.