Uzdrowisko Horyniec zakończyło kilkuletni i wielomilionowy projekt ekologiczny z zakresu gospodarki energetycznej. Obiekt zdrojowy Jawor zyskał dzięki temu europejski poziom. Wszystkie budynki natomiast doczekały się termomodernizacji. Sanatorium ma też nowoczesne ogrzewanie i wykorzystuje energię z odnawialnych źródeł. To wszystko ma przyciągnąć na Roztocze kuracjuszy, którzy stawiają na zdrowie i ekologię.

52 miejsca noclegowe w nowoczesnych pokojach czekającą na kuracjuszy w nowo otwartym obiekcie Jawor. Ma to zachęcić kuracjuszy do przyjazdu właśnie na Roztocze. Wiadomo, że dotąd chorzy decydowali się na przyjazd do Horyńca głównie ze względu na lecznicze borowiny. Nie bez powodu mówi się o nich „horynieckie złoto”. W pełni odpowiada najwyższym standardom, jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Barbara Dziadula, kuracjuszka z Nowej Huty - Tutaj baza zabiegowa jest bardzo dobra. Chciałam dostać borowiny to dostałam, teraz czekam na drobniejsze zabiegi.

W uzdrowisku można leczyć choroby narządu ruchu, reumatyczne czy neurologiczne. Dzięki inwestycjom nowego właściciela - samorządu województwa, a dokładnie pieniądzom z funduszy norweskich i Regionalnego Programu Operacyjnego standard zakwaterowania ma się jeszcze bardziej podwyższyć. Dlatego program realizowany w Horyńcu objął różnego rodzaju ekologiczne działania, w tym dbałość o środowisko naturalne i czyste powietrze.

Pieniądze zostały przeznaczone w dużej mierze na termomodernizację budynków, nowoczesne budynki zabiegowe i nowoczesną kotłownie. W przyszłym roku planowana jest modernizacja Zakładu Przyrodoleczniczego. Ale też rozbudowa skrzydła Domu Zdrojowego, gdzie znajdzie się kolejnych 90 miejsc noclegowych. Na te przedsięwzięcia zaplanowano 30 milionów złotych.