W Głogowie Małopolskim otwarto Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy. W nowej placówce Caritas przebywa już 18 pacjentów - obłożnie chorych i po leczeniu szpitalnym, którzy mogą liczyć na całodobową pomoc pielęgniarek i rehabilitantów. Docelowo z profesjonalnej opieki ma tu korzystać 40 osób. Koszt powstania Zakładu wyniósł ponad trzy miliony złotych.

Budowa Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Głogowie Małopolskim rozpoczęła się kilka lat temu. Są tu miejsca dla osób starszych, po ciężkim leczeniu szpitalnym, które w codziennym życiu potrzebują pomocy. Zakład w Głogowie Małopolskim dziś ma już 18 pacjentów, ale chętnych, by skorzystać z profesjonalnej pomocy, jest dużo więcej.

W nowej placówce Caritas docelowo na opiekę może liczyć 40 osób. Pacjenci do wyboru mają 16 sal dwu, trzy i czteroosobowych. To gwarancja całodobowej opieki lekarzy i pielęgniarek. Zakład wyposażony jest w nowoczesny sprzęt do rehabilitacji. Całkowity koszt budowy i wyposażenia placówki wyniósł ponad 3 miliony złotych. W Zakładzie pracuje 12 osób, Caritas liczy także na pomoc wolontariuszy.