Sportowe inwestycje w Krośnie. Samorząd wspiera rozwój kultury fizycznej, co już widać w kilku miejscach. Gotowa jest nowa sala gimnastyczna przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, a w budowie kolejna, na osiedlu Traugutta. Przy popularnym elektryku w Turaszówce powstaje stadion lekkoatletyczny i boisko piłkarskie. W trakcie budowy jest kilka mniejszych przyszkolnych obiektów sportowych.

Na salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krośnie czekali ponad 50 lat. Zajęcia wychowania fizycznego odbywały się w prowizorycznej salce w piwnicy. Nowa jest duża, wygodna i funkcjonalna.

Ewa Starowiejska, dyr. Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krośnie - Tak się generalnie robi w tym momencie salę gimnastyczną, żeby ogromny obiekt nie służył tylko jednej klasie, tylko będzie jeszcze kurtyna, która będzie rozdzielać dwie połówki sali i jednocześnie będą mogły dwie klasy grać w piłkę siatkową.

Z sali w Zespole Szkół nr 2 będą korzystać także uczniowie sąsiedniej podstawówki nr 6. Koszt budowy obiektu wyniósł 3 mln 200tys złotych, z tej kwoty milion 800-set tysięcy miasto dostało w ramach dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na tym nie koniec inwestycji w szkolną bazę sportową w Krośnie, bo na osiedlu Traugutta, powstaje hala sportowa przy Miejskim Zespole Szkół nr 4.

Bronisław Baran, wiceprezydent Krosna - Z roku na rok wzrasta zainteresowanie kształceniem w II Liceum Ogólnokształcącym. Szkoła Podstawowa nr 15 jest też bardzo dużą szkołą, o dużym stopniu organizacji więc istniała pilna potrzeba rozbudowy tej szkoły i budowania sali gimnastycznej.

Z obiektu będzie korzystać 1200 uczniów, ale w razie potrzeby swoje mecze mają tu rozgrywać zespoły ligowe.

Grzegorz Półchłopek, Urząd Miasta Krosna - Będzie to drugi pod względem wielkości obiekt w Krośnie, oczywiście oprócz zajęć wychowania fizycznego dla takiej olbrzymiej liczby uczniów będzie to sala rezerwowa dla krośnieńskiej koszykówki i siatkówki.

Dlatego w hali, której konstrukcja już zaczyna wyrastać ponad fundamenty, zaplanowano rozkładane trybuny dla dwustuosobowej widowni, a także sale dydaktyczne. Koszt tej inwestycji to 5 milionów złotych, w tym 1 milion 600 tysięcy dotacji z ministerstwa.

Kolejne 3 miliony złotych miasto wyda na stadion lekkoatletyczny i boisko wielofunkcyjne, budowane przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5, oraz boisko przy krośnieńskim Zespole Szkół Muzycznych. Podobnie jak w przypadku pozostałych obiektów, także te dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.