Na głównym deptaku Rzeszowa, czyli ulicy 3 Maja trwa ostatni etap remontu. Wszystko ma być gotowe do końca kwietnia, ale pojawiły się przestoje. Między innymi związane z pracami archeologów. Tymczasem Święto Paniagi już 3 Maja. Ponad pięćdziesięciu pracodawców przywiozło do Jarosławia oferty zatrudnienia w ramach VI Targów Pracy.

Jak będzie wyglądać nowa nawierzchnia ulicy 3 Maja można już zobaczyć w jej centralnej części, w okolicach I Liceum i Kościoła Świętego Krzyża. Duże granitowe płyty uzupełniają specjalne, pamiątkowe z nazwiskami fundatorów, których w sumie na całej długości ulicy będzie około pół tysiąca. Ich dopełnieniem jest drobna kamienna kostka, a w ostatniej fazie prac nowego blasku nada deptakowi zieleń, stylowe lampy i ławeczki. Tylko dziś w prace zaangażowanych było prawie sto osób. Bo zgodnie z ustaleniami wszystko ma być gotowe przed 3 Maja. Remont głównego rzeszowskiego deptaka trwa od jesieni i poza wymianą nawierzchni objął też podziemną sieć kanalizacyjną i wodociągową. Wszystko ma kosztować prawie 7 milionów złotych.

VI Targi Pracy w Jarosławiu VI Targi Pracy w Jarosławiu Ponad pięćdziesięciu pracodawców przywiozło do Jarosławia oferty zatrudnienia w ramach VI Targów Pracy, zorganizowanych w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej z myślą o bezrobotnych, poszukujących pracy lub tych, którzy chcą ją zmienić. 100 ofert zatrudnienia w różnych branżach przygotował Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu - organizator Targów. Kolejne oferowały agencje pracy sezonowej, na przykład przy zbiorach w Holandii ale też oferujące stałe zatrudnienie za granicą na przykład w charakterze opiekuna osób starszych w Niemczech. Także lokalni przedsiębiorcy przywieźli ze sobą konkretne propozycje -od pracy w firmach produkcyjnych i usługowych po służby mundurowe.