Wracamy do sprawy brutalnego zabójstwa w Witryłowie w powiecie brzozowskim. 22-latek, który w czasie awantury domowej zaatakował siekierą rodziców, trafi na czterotygodniową obserwację psychiatryczną. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Krośnie. Jeżeli okaże się, że mężczyzna w chwili zabójstwa był niepoczytalny prokuratura najprawdopodobniej oczyści go z zarzutów.

Wniosek o skierowanie 22-latka na obserwację psychiatryczną złożyła prokuratura na wniosek biegłych, którzy po jednorazowym badaniu nie byli w stanie stwierdzić, czy mężczyzna w chwili popełnienia zabójstwa był poczytalny. Krośnieński sąd okręgowy przychylił się do tego wniosku i skierował Macieja B. na czterotygodniową obserwację.

Artur Lipiński, sędzia Sądu Okręgowego w Krośnie - Te badania psychiatryczne zostaną przeprowadzone w oddziale aresztu śledczego w Krakowie. Wyniki tych badań są bardzo istotne dla dalszych losów tej sprawy, bo kwestia poczytalności ma kluczowe znaczenie czy można przedstawić zarzut podejrzanemu, czy też nie.

Jeżeli okaże się Maciej B. nie był świadomy tego, co robi - sprawa może zostać umorzona. Na razie jednak mężczyzna wciąż ma postawione trzy zarzuty. Dwa dotyczą zabójstwa dokonanego ze szczególnym okrucieństwem, trzeci posiadania narkotyków. Prokuratura wciąż czeka na wyniki badań krwi, które odpowiedzą na pytanie, czy 22-latek był pod wpływem narkotyków lub dopalaczy.

Do tragedii doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku w Witryłowie w pow. brzozowskim. W czasie awantury domowej młody mężczyzna zaatakował siekierą najpierw ojca, a potem matkę. Małżeństwo zginęło na miejscu. Maciej B. cały czas przebywa w tymczasowym areszcie. Grozi mu dożywocie.