W WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Wzięło w nim udział 33 licealistów z całego kraju. Odpowiadali na niełatwe pytania dotyczące m.in. kodeksu cywilnego, kodeksu pracy, konstytucji czy prawa międzynarodowego. Wysokie, piąte miejsce, zdobył jedyny z Podkarpacia, Marcin Partyka.

Do finału Olimpiady dostali się licealiści m.in. z Wrocławia, Krakowa, Katowic, Łodzi, Białegostoku i Szczecina. Większość z nich ma w planach studia prawnicze. W pierwszej, pisemnej części udział wzięli wszyscy finaliści. Pytania dotyczyły m.in. systemu politycznego w Polsce, instytucji międzynarodowych i oczywiście zagadnień typowo prawniczych. Przydała się zwłaszcza znajomość kodeksu cywilnego.

Do części drugiej - ustnej, dostała się najlepsza "jedenastka" z testu pisemnego. Najlepszy okazał się Tomasz Żelezik z Opola. Co ciekawe, maturę będzie zdawał dopiero za rok. Jedyny finalista z Podkarpacia Marcin Partyka zajął wysokie, piąte miejsce. W nagrodę może bezpłatnie studiować w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.

Była to już 8. edycja Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie w Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Swoich sił spróbowało aż 3500 uczniów z 340 szkół.