Partia Wolność rozpoczyna przygotowania do przyszłorocznych wyborów samorządowych. Podczas dzisiejszej konferencji w Rzeszowie lider partii europoseł Janusz Korwin-Mikke powiedział, że chcą być alternatywą przede wszystkim dla PiS.

Janusz Korwin-Mikke uważa, że szczególnie ważne są wybory do sejmików wojewódzkich. Ale zmiany na polskiej scenie politycznej są tak duże, że dziś za wcześnie jeszcze przesądzać, czy wystartujemy sami czy w koalicji z innymi ugrupowaniami - mówił lider partii Wolność. O tym, kto będzie kandydował w gminach i powiatach zdecydują struktury lokalne.

Korwin-Mikke twierdzi, że na korzyść jego partii działają kolejne porażki PiS-u. Jako przykład podaje przegrane głosowanie w sprawie wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. Korwin-Mikke nie zgadza się z decyzją Unii Europejskiej w sprawie rozlokowania w krajach członkowskich 26 tysięcy imigrantów z Afryki przebywających teraz w Grecji i Włoszech. Zdaniem europosła Polska dla zasady nie powinna się na to zgodzić, bo za kilka miesięcy byłaby zmuszana do przyjmowania kolejnych, ale już znacznie większych grup imigrantów.