Mówią o sobie - antysystemowcy. W czwartek (16.03) wieczorem w Rzeszowie odbyło się spotkanie posłów Kukiz15 z przedstawicielami czterech innych stowarzyszeń politycznych. Na początek mówią o współpracy, ale niewykluczona jest też wspólna lista kandydatów w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele ruchu Kukiz15, Partii Wolność Janusza Korwin-Mikke oraz trzech stowarzyszeń: Endecji, Kolibra i Pobudki Grzegorza Brauna. Wszystkie te środowiska określają się mianem antysystemowych.

Wojciech Bakun
, posel Kukiz15 - Antysystem, czyli sprzeciwienie się takiemu zachowaniu polityków, z jakim mieliśmy do czynienia przez ostatnie 25 lat. Nie na zasadzie negowania i krytykowania wszystkiego w sposób mało konstruktywny, robienia hałasu dla samego hałasu, tylko przez rzetelną pracę pokazywanie, że potrafimy ciężko, rzetelnie pracować.

Antysystemowcy chcą wspólnie rozwiązywać problemy mieszkańców województwa, interweniować w ich sprawach oraz naciskać na samorządy. Nie wykluczają też wspólnych manifestacji, akcji społecznych, inicjatyw edukacyjnych oraz ustawodawczych. Na spotkaniu padło również pytanie o szanse na wspólny start w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

Łukasz Mężyk, Partia Wolność - Na razie nie jest to rozmowa o wyborach samorządowych, na razie jest to rozmowa o współpracy dla mieszkańców, dla obywateli, dla ludzi mieszkających tutaj w Rzeszowie, w okolicznych wioskach, czyli na całym Podkarpaciu.

Bogusław Tofilski, Endecja - Jeśli zdecydujemy się na start razem w wyborach w ramach Kukiz15, to jeszcze czas pokaże, natomiast jest wiele cech wspólnych, które nas tutaj integrują.

Maciej Masłowski, poseł Kukiz15 - My teraz będziemy działać razem, w kwestiach społecznych, obywatelskich. Dzięki temu lepiej się poznamy. Jeśli kiedyś przyjdzie informacja, że może faktycznie do wyborów samorządowych lepiej pójść razem, to my już mamy poznanych ludzi, sprawdzonych, i wtedy możemy zacząć o tym myśleć.

Spotkania podkarpackich antysystemowców mają odbywać się co kwartał. Jednym z celów jest przekonanie swoich liderów do zawarcia koalicji także na szczeblu centralnym.