30–31 marca - Rzeszów

Największa uczelnia techniczna w regionie Politechnika Rzeszowska organizuje Dni Otwarte 30–31 marca 2017 r.
Pierwszy dzień jest skierowany przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy stoją przed wyborem odpowiedniej dla siebie uczelni wyższej. Podczas pierwszego Dnia Otwartego w godzinach 9:00–15:00 Politechnika Rzeszowska oferuje odwiedzającym:
• strefę wystawienniczą, w której zaprezentują się wszystkie wydziały Politechniki Rzeszowskiej oraz koła naukowe i organizacje studenckie,
• interesujące wykłady i warsztaty związane z kierunkami prowadzonymi na naszej uczelni,
• spotkania ze studentami, którzy będą udzielać informacji na temat praktycznej strony życia studenckiego,
• fascynujące pokazy fizyczne i chemiczne,
• atrakcje organizowane w ramach ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na Politechniki”,
• konkursy z nagrodami.

Wszystko to ma zachęcić uczniów do wyboru studiów na Politechnice Rzeszowskiej. Uczestnictwo w pierwszym Dniu Otwartym musi zostać poprzedzone rejestracją – indywidualną lub grupową. Dzień drugi to III Nocne Spotkania z Nauką – wydarzenie organizowane na Politechnice Rzeszowskiej już po raz trzeci, adresowane do wszystkich: dzieci, ich rodziców, młodzieży szkolnej, studentów, mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia – miłośników wiedzy, ludzi „ciekawych świata” i zachodzących w nim zjawisk. Wydarzenie nawiązuje formułą do słynnych „Nocy muzeów” i jego głównym punktem jest możliwość zwiedzania laboratoriów Politechniki Rzeszowskiej, które na co dzień są dostępne jedynie dla studentów i pracowników. Pracownicy i studenci naszej uczelni będą opowiadać o badaniach realizowanych w poszczególnych laboratoriach, o możliwościach i technologiach. Będą także przeprowadzać interesujące i pouczające eksperymenty. Nocne Spotkania z Nauką to również pokazy chemiczne i fizyczne, zajęcia dla najmłodszych oraz prezentacje robotów, łazika marsjańskiego, modeli samolotów, bolidu i wielu innych politechnicznych „gadżetów”. Wstęp na III Nocne Spotkania z Nauką nie wymaga rejestracji.

Szczegółowe informacje oraz program Dni Otwartych znajdują się na stronie: dniotwarte.prz.edu.pl

Udział w Dniach Otwartych Politechniki Rzeszowskiej jest bezpłatny.

" style="min-width: 100%;max-width: 100%; height: auto; display: block;" />