Większa liczba łóżek, osobne sale dla tak zwanych pacjentów jednodniowych oraz zabiegi wykonywane na dwóch salach operacyjnych - to nowe warunki leczenia schorzeń oczu w Szpitalu Wojewódzkim w Krośnie. Rocznie wykonuje się tam ponad cztery tysiące zabiegów i operacji, mogłoby być ich więcej, ale na tyle pozwalają pieniądze w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Po przenosinach krośnieńska okulistyka ma więcej sal chorych, w tym takich, które są przystosowane dla dzieci z opiekunami. To szczególnie ważne, ponieważ właśnie pododdział okulistyki dziecięcej jako jedyny w regionie wykonuje zabiegi leczące między innymi zeza. Oddział okulistyki z pododdziałem okulistyki dziecięcej sąsiaduje teraz z nowoczesnym blokiem operacyjnym. Ma do dyspozycji dwie sale operacyjne, na których w ciągu roku wykonywanych jest ponad cztery tys. zabiegów. Na oddziale wygospodarowano też poczekalnie dla pacjentów jednodniowych, pomieszczenia wyposażone w szafki na odzież, fotele, sofy czy telewizor, znacznie poprawiły warunki oczekiwania pacjentów na zabiegi.

Krośnieńska okulistyka w tym roku realizuje kontrakt na leczenie z Narodowym Funduszem Zdrowia w wysokości 10 milionów złotych. Remont pomieszczeń zajętych przez okulistykę kosztował 200 tys. złotych, a nowe narzędzia operacyjne i aparatura EKG 110 tys. złotych.