Świetne wiadomości z mistrzostw Polski w narciarstwie biegowym, które rozgrywane są na Kubalonce w Beskidzie Śląskim. W biegu na 5 km stylem klasycznym brązowy medal wywalczyła Izabela Marcisz z podkarpackiego klubu Prządki Ski. A teraz nagrody dla sportowców z Sandomierza, Niska, Tarnobrzega i Stalowej Woli. Najlepszych wskazali internauci, a gościem specjalnym gali była Anita Włodarczyk.

Dla Anity Włodarczyk poprzedni rok był wyjątkowy. Tym razem w Stalowej Woli wystąpiła w nowej roli.

- W cudzysłowie powiem – gwiazdy, która ma przyjemność nagrodzić talenty, trenerów i najlepszych zawodników.


To internauci wskazali zwycięzców. Najwięcej nagród zdobyli lekkoatleci. Ale znalazło się miejsce także dla innych dyscyplin. Wśród trenerów z Tarnobrzega wyróżniono specjalistkę od pływania Angelike Michalik.

- Cieszę się, że pływanie się przebiło. Trudny sport, wymagający poświęcenia i dla wytrwałych.

Kibice nie zapomnieli także o piłkarzach, którzy na długo zapisali się w historii klubu.

Marcin Stępień - Te lata, które rozegrałem w koszulce z logo Siarki na piersi oddanie klubowi serca, ambicji i walki - stąd ta nagroda.

Największym talentem Stalowej Woli został dyskobol Bartłomiej Stój, który w grudniu z klubu Viktoria przeniósł się do AZS Opole.

Bartłomiej Stój - Trenuję teraz z Witoldem Suskim co trenuje Piotra Małachowskiego, współpracuje się dobrze i zobaczymy jak to wyjdzie w tym sezonie.

Dla niego najważniejszą imprezą będą mistrzostwa Europy do lat 23. Natomiast Anita Włodarczyk przygotowuje się do sierpniowych mistrzostw świata.

- Spełnienie marzeń to po raz czwarty mistrzostwo świata, okraszone kolejnym rekordem świata to byłoby coś wspaniałego.


W poniedziałek Anita Włodarczyk wylatuje na zgrupowanie do Stanów Zjednoczonych. W planach ma także kolejne treningi w Arłamowie.