Na świątecznym kiermaszu w Rzeszowie zaprezentowano tysiące prezentów wykonanych przez osoby niepełnosprawne i wykluczone społecznie. Znaleźli oni pracę w jednej ze 150 działających na Podkarpaciu placówek nazywanych podmiotami ekonomii społecznej. Największe z nich to spółdzielnie socjalne, ale są też warsztaty terapii zajęciowej i zakłady aktywności zawodowej. Wśród wyrobów oferowanych podczas kiermaszu znalazły się także te oznakowane jako produkt prospołeczny.

16 stoisk i tysiące bajecznych wyrobów. Na Mikołaja czy na Gwiazdkę każdy tu może znaleźć coś wyjątkowego. Ich twórcy również są wyjątkowi. To osoby niepełnosprawne oraz te, które z sukcesem wychodzą np. z alkoholizmu, narkomanii, długotrwałego bezrobocia, biedy.

Na Podkarpaciu działa już 150 placówek nazywanych podmiotami ekonomii społecznej. Największa grupa z nich to spółdzielnie socjalne. Ale są też warsztaty terapii zajęciowej i zakłady aktywności zawodowej. To własnie osoby w nich pracujące potrafią wyczarować taki kolorowy świat. Świąteczny kiermasz w Rzeszowie przyciagnął tysiące klientów.