WTORKI
W każdy wtorek TVP3 Rzeszów zaprasza na ciekawe reportaże i filmy dokumentalne poświęcone niezwykłym ludziom i wydarzeniom związanych głownie z regionem południowo-wschodniej Polski. W ramach cyklu emitowane są zarówno materiały o tematyce historycznej, jak również opowiadające o niezwykłych ludziach, ich życiu, pasjach i osiągnięciach.
W kwietniu zostaną przedstawione m.in. premierowe filmy dokumentalne i reportaże zrealizowane w ramach pierwszej edycji konkursu Podkarpackiej Komisji Filmowej.

Kadr z filmu Ostatni rajd Zapory Kadr z filmu "Ostatni rajd Zapory" Ostatni rajd Zapory
Tematem filmu jest jeden z najbardziej malowniczych a jednocześnie niemal całkowicie zapomnianych epizodów działalności antykomunistycznego podziemia zbrojnego na Rzeszowszczyźnie. Latem 1946 roku ok. czterdziestoosobowy oddział Zgrupowania Partyzanckiego WiN pod dowództwem, w skład którego wchodziły plutony Jana Szaliłowa „Renka” i Michała Szeremeckiego „Misia” przebył ok. trzystukilometrową trasę od Stalowej Woli po Duklę i z powrotem, tocząc nieustanne walki z wojskami sowieckimi i komunistycznymi formacjami KBW, UB i MO, zadając im duże straty. W filmie tamte dramatyczne wydarzenia wspominają zarówno żołnierze „Zapory” jak i nieliczni żyjący świadkowie, mieszkańcy Podkarpacia. Wykorzystano również liczne dokumenty/meldunki KBW z przeprowadzonych wówczas przeciwko „Zaporczykom” operacji zbrojnych.
emisja: 30 maja o 21:00

Kadr z filmu Absolut Svensk Kadr z filmu "Absolut Svensk" Absolut Svensk
Film mówi o problemie rasizmu w jednym z najbardziej tolerancyjnych państw na świecie oraz jego źródłach.

Produkcja zrealizowana przez szwedzką telewizję SVT w Goeteborgu, która wygrała ubiegłoroczny konkurs Circom Regional zdobywając dwie nagrody: Grand Prix oraz pierwszą nagrodę w kategorii "Mniejszości w społeczeństwie". 
emisja: 13 czerwca o 20:30