WTORKI
W każdy wtorek TVP3 Rzeszów zaprasza na ciekawe reportaże i filmy dokumentalne poświęcone niezwykłym ludziom i wydarzeniom związanych głownie z regionem południowo-wschodniej Polski. W ramach cyklu emitowane są zarówno materiały o tematyce historycznej, jak również opowiadające o niezwykłych ludziach, ich życiu, pasjach i osiągnięciach.
W kwietniu zostaną przedstawione m.in. premierowe filmy dokumentalne i reportaże zrealizowane w ramach pierwszej edycji konkursu Podkarpackiej Komisji Filmowej.

Kadr z filmu Brzostek: historia pewnego powrotu Kadr z filmu "Brzostek: historia pewnego powrotu" Brzostek: historia pewnego powrotu
Film opowiada o ciekawym pomyśle profesora Jonathana Webbera, który postanowił zmienić panujące wśród Żydów negatywne postrzeganie Polski. W tym celu przyjechał do Brzostka – rodzinnego miasteczka swojego dziadka, gdzie odbudował istniejący tam przed II wojną światową kirkut. Do podkarpackiej miejscowości zaprosił Żydów z całego świata, aby podczas pobytu w Polsce mogli zweryfikować swoje poglądy na temat kraju, który był domem ich przodków.
emisja: 29 sierpnia o 20:30