WTORKI
W każdy wtorek TVP3 Rzeszów zaprasza na ciekawe reportaże i filmy dokumentalne poświęcone niezwykłym ludziom i wydarzeniom związanych głownie z regionem południowo-wschodniej Polski. W ramach cyklu emitowane są zarówno materiały o tematyce historycznej, jak również opowiadające o niezwykłych ludziach, ich życiu, pasjach i osiągnięciach.
W kwietniu zostaną przedstawione m.in. premierowe filmy dokumentalne i reportaże zrealizowane w ramach pierwszej edycji konkursu Podkarpackiej Komisji Filmowej.

Świat według Łukasza Świat według Łukasza Świat według Łukasza
Filmowy portret niezwykłego naukowca - botanika, pracownika Uniwersytetu Rzeszowskiego, który o roślinach jadalnych wie chyba wszystko. Wyprawy badawcze do Chin , opieka nad niezwykłym gospodarstwem pod Krosnem z tysiącem zasadzonych przez niego roślino raz prowadzenie warsztatów kulinarnych, to tylko niektóre jego pasji.
emisja: 25 kwietnia o 21:00


Akcja Pensjonat Akcja Pensjonat Akcja Pensjonat
Opowiada autentyczną historię jak zdarzyła się Jaśle w nocy z 5 na 6 sierpnia 1944 roku. Sześciu żołnierzy Armii Krajowej w spektakularny sposób uwolniło 66 więźniów politycznych, dając szansę ucieczki kolejnym 67 osobom.
emisja: 2 maja o 21:00


A kapela gra do końca A kapela gra do końca A kapela gra do końca
Bohaterem filmu jest Jerzy Dynia – muzyk i dziennikarz, ale przede wszystkim znawca i propagator tradycyjnego regionalnego folkloru, który od lat dokumentuje wiejskie melodie, przyśpiewki i ginące obrzędy.
emisja: 9 maja o 21:00


Brat Bronisław z Dębowca
Fabularyzowany dokument o Bronisławie Glancu – zakonniku z klasztoru księży Saletynów w Dębowcu i jego pełnej poświęcenia działalności w okresie II wojny światowej aż do czasów komunistycznych
emisja: 16 maja o 21:00