Świąteczne paczki już dziś trafiły do prawie stu podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Boguchwale. Spotkanie wigilijne dla najbiedniejszych rodzin, osób samotnych i niepełnosprawnych - po raz pierwszy - w Rzeszowie - zorganizował Zakon Maltański.

Organizatorom zależało, żeby potrzebujący poczuli się naprawdę wyjątkowo - dlatego spotkanie opłatkowe odbywa się właśnie w hotelu, a każdy z uczestników dostał imienne zaproszenie. W sumie rozesłano prawie 100 zaproszeń do rodzin z gminy Boguchwała, którymi opiekuje się ośrodek pomocy społecznej. I dziś na opłatku maltańskim pojawili się chyba wszyscy.

Są dorośli, ale też prawie trzydzieścioro dzieci. Tradycyjny opłatek, do tego potrawy wigilijne i kolędy - dla części uczestników spotkania będzie to jedyna kolacją wigilijną w tym roku. Każdy dostał też świąteczną paczkę. Dla dorosłych przygotowano paczki żywnościowe, dla dzieci zabawki, ubrania, przybory szkolne i słodycze. Opłatki maltańskie organizowane są w Polsce od 13 lat. W tym roku, w całym kraju przygotowano 25 takich spotkań, na które zaproszono 2 i pół tysiąca osób.