W Rzeszowie odbył się dziś III Kongres Profesjonalistów IT. Ta branża rozwija się w naszym regionie bardzo dynamicznie. Zdobywa coraz nowe rynki na swoje usługi. Jak można było się przekonać na kongresie nowe technologie wkraczają we wszystkie dziedziny życia. Od budownictwa po medycynę.

Kongres IT Kongres IT Organizatorem kongresu jest Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej, który skupia już 70 firm w których pracuje ponad 2, 5 tysiąca osób. Statystyki pokazują że na Podkarpaciu w porównaniu z innymi regionami kraju pracuje więcej osób właśnie w tej branży do tego, że rozwijają się one dynamiczniej biorąc pod uwagę przychody czy wzrost zatrudnienia. Podczas kongresu prezentowane były między innymi nowe technologie telewizyjne. Technologie informatyczne na coraz większą skalę wykorzystywane są także np. w budownictwie, czy medycynie. Kongresowi towarzyszą prezentacje można obejrzeć np. symulator samolotów ultralekkich, który pozwala pilotom takich maszyn np. zapoznać się z procedurami na lotniskach.

Regionalna żywność Regionalna żywność Z inicjatywy stowarzyszenia ProCarpathia rusza sprzedaż produktów tradycyjnych regionalnych i ekologicznych w 17 podkarpackich sklepach polskiej sieci handlowej. Tzw. Podkarpacka Półka to szansa dla klientów na zaopatrzenie się w zdrowe regionalne wyroby, dla ich wytwórców większa szansa na sprzedaż i promocję. Podczas dzisiejszego spotkania Stowarzyszenie wręczyło honorowe tytuły Ambasador Marki Podkarpackiej Smaki trzem osobom które mają wkład w propagowanie tradycji kulinarnej regionu. Odebrali je prezes Zakładów Mięsnych Smak- Górno Mieczysław Miazga Alina Becla właścicielka firmy z Handzlówki i Marcin Purgacz - nauczyciel zawodu z rzeszowskiego Zespołu szkół Gospodarczych za promowanie podkarpackich smaków.

Izba Gospodarcza Izba Gospodarcza Rzeszowska Izba Rzemieślnicza świętowała dziś jubileusz 70-lecia działalności. Organizacja reprezentuje ponad tysiąc trzysta firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw zrzeszonych w cechach rzemiosł oraz spółdzielniach rzemieślniczych w tym około 700 zakładów szkolących młodych pracowników w rzemiośle-przypominał dziś jej prezes. Współpracuje ze szkołami zawodowymi i przeprowadza egzaminy sprawdzające czeladnicze i mistrzowskie. Organizuje kursy BHP i prawa pracy oraz szkolenia dla bezrobotnych. Dziś z okazji jubileuszu Izba wyróżniła zasłużonych członków honorowymi odznakami.