Każdy, kto ma ochotę spędzić weekend w plenerach Beskidu Niskiego obrał dziś kierunek Rudawka Rymanowska. Trwa tam „Pożegnanie wakacji z koniem huculskim. To XV edycja imprezy z Krajową Wystawą Bydła Simentalskiego i Regionalnym Championatem Konia Huculskiego. Jednak to spotkanie nie tylko hodowców. Rudawka przyciąga tłumy ludzi z całej Polski, bo łączy w sobie pasję hodowlaną, sporty hippiczne i rekreację.

Na Krajowej Wystawie Bydła Simentalskiego, hodowcy tej rasy zwierząt mieli możliwość pokazania swoich osiągnięć. A mają się czym chwalić. Udało im się na przykład niemal podwoić ilość mleka uzyskiwanego od krów tej rasy do blisko 6 tysięcy litrów rocznie. Podczas imprezy promowane są także konie huculskie.

Konkursy i konkurencje, do których są zgłaszane - wyłaniają zwycięzców, nagradzanych tytułami Championa. To przepustka do prowadzenia hodowli na najwyższym poziomie. Widowiskowe, trwające aż dwa dni konkurencje ściągają do Rudawki Rymanowskiej wielu miłośników tej rasy koni. Jutro rozdanie wyróżnień i nagród najlepszym hodowcom. Imprezie towarzyszą także wystawy sprzętu rolniczego oraz kiermasze zdrowiej żywności.