Pod czujnym okiem instruktorów uczą się żeglować i poznają tajniki ratownictwa. Wakacyjny obóz nad Soliną to także doskonałe miejsce na odpoczynek i zabawę. Dzięki temu, niepełnosprawni studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego, mogą wyrwać się w wakacje z czterech ścian i poznać swoich rówieśników. W dodatku udział w takim obozie jest bezpłatny, dzięki dotacji z ministerstwa szkolnictwa.

Podczas tygodniowego turnusu w Polańczyku niepełnosprawni studenci razem z wolontariuszami poznają między innymi tajniki żeglarstwa. A że pogoda sprzyja, jest też czas na rowerki wodne i wiele innych zajęć typowych dla pobytu nad Soliną. Zanim jacht wyruszył w rejs każdy z uczestników kursu musiał przejść obowiązkowe szkolenie, m. in. z podstawowych zasad bezpieczeństwa i praktycznego zachowania na pokładzie żaglówki.

W obozie bierze udział 28 studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Aby zakwalifikować się do wyjazdu wystarczyło zgłosić chęć i przedstawić orzeczenie o niepełnosprawności. Dodatkową motywacją dla uczestników jest to, że dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa udział w obozie organizowanym przez Biuro do Spraw Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego jest bezpłatny.