Prawie dwa miesiące wspólnych spotkań i niełatwej nauki śpiewu. A efekt zdumiewający. Dzieci z Domu Dziecka i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Przemyślu stworzyli bajkowy spektakl. Poza sztuką liczyło sie w nim jeszcze coś - integracja. Najmłodsi uczyli się szacunku dla starszych, a seniorzy po prostu czuli się potrzebni.

Najmłodszy aktor miał 9 lat najstarszy ponad 80. To jednak w niczym nie przeszkadzały aby wspólnie pracować. Efektem było przedstawienie pod tytułem Bajki łączą pokolenia. Przygotowania do spektaklu były też okazją do długich rozmów. Dzieci z domu dziecka dzieliły się swoimi radościami i kłopotami, seniorzy swoim życiowym doświadczeniem i mądrością.

Przedstawienie odbyło się w Miejskim Domu Pomocy Społecznej w Przemyślu. Część mieszkańców zagrała w spektaklu inni mogli zobaczyć efekt tej wspólnej pracy.

Dom dla Dziecka Nasza Chata oraz dyrektor Miejskiego Domu Pomocy Społecznej chcą w najbliższym czasie przygotować kolejne przedstawienie. Bo daje radość i uśmiech na twarzach, tak potrzebne zarówno dzieciom jak i seniorom.