Wiarygodne firmy województwa podkarpackiego odebrały dziś w Rzeszowie certyfikaty i statuetki. Izba Przemysłowo-Handlowa w Rzeszowie chciała docenić przedsiębiorstwa i zakłady, które stawiają na stabilne zatrudnienie, terminowo płacą podatki składki ZUS, ale też mają zyski. Przedsiębiorcy maja nadzieję, że certyfikat wiarygodnej firmy wyrabia zaufanie wśród odbiorców i kontrahentów.

To, na czym najbardziej im zależy to wiarygodność wobec dostawców i odbiorców. Do tego rzetelność i rozwój. Przedsiębiorcy, którzy odebrali dziś certyfikaty i wyróżnienia w czasie gali wiarygodnych firm województwa podkarpackiego odważnie poddali się ocenie ich zgodności z obowiązującymi przepisami w obrocie gospodarczym w Polsce. Ochrona środowiska, budownictwo, przemysł motoryzacyjny czy medycyna - w tak wielu dziedzinach znajduje odbiorców swoich towarów. I zamierza zwiększać zatrudnienie.

Podobne wskaźniki liczą się również dla pilzneńskiego przedsiębiorstwa Taurus. Zakład zatrudniający pół tysiąca osób po raz pierwszy sięga po certyfikat wiarygodnej firmy. Co roku Izba Przemysłowo-Handlowa dwukrotnie rozdaje certyfikaty i i tytuły lidera. Podkarpackie firmy odprowadzają rocznie około 5 miliardów złotych podatków. To 2,4 wszystkich wpływów podatkowych w skali kraju. Ponad 90 proc. z nich przedsiębiorcy płaca dobrowolnie. I to jest bardzo dobry wynik - podkreślali uczestnicy gali w Rzeszowie.