Katolicy obchodzą dziś niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wolontariusze - działacze Caritas z Archidiecezji Przemyskiej - dziś w Łańcucie obchodzili Dzień Wspólnoty z okazji patronalnego święta Caritas. Wspierają potrzebujących - darami, zbiórkami pieniędzy, ale tez tym co bezcenne - życzliwym słowem i uśmiechem. Ta wielka organizacja działa już 25 lat, pomagając we wszystkich obszarach ludzkiej biedy. Mnóstwo młodych ludzi widzi w niej miejsce do realizacji życiowych pasji.

W czasie, gdy Miejski Dom Kultury w Łańcucie powoli zapełniał się gośćmi Dnia Wspólnoty z okazji Święta Caritas - wolontariusze szkolnego koła przy Zespole Szkół Technicznych zbierali pieniądze dla chorego kolegi. Kolegom i koleżankom poszkodowanego w wypadku Jakuba słowo "pomoc" jest wyjątkowo bliskie. To właśnie stąd młodzi biorą siłę do zbierania żywności, przygotowywania paczek dla ubogich, ale też odwiedzania chorych w domach i szpitalach.

Niedziela Bożego Miłosierdzia, ustanowiona przez św. Jana Pawła II to właśnie okazja dla wolontariuszy Caritas do spotkania w wielkim gronie znajomych. Do Łańcuta przyjechało dziś kilkaset osób, które łączy to samo: chęć bezinteresownej pomocy innym i szeroko otwarte oczy na ludzi, którzy żyją wokół nas. Była wspólna modlitwa i koncerty. Prowadzona od niedawna kronika przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie pokazuje jak wiele konkretnych rzeczy można zrobić dla ludzi.

Uczniowie i nauczyciele wspierają uboższych we własnej szkole, ale tez rodziny w potrzebie. Pomagają, jak dziś, w organizacji dużych uroczystości i chcą, by ich przykładem poszli też inni. Tym bardziej, że właśnie dziś zaczyna się Tydzień Miłosierdzia.