Fot. arch. Fot. arch. Tragiczna sytuacja pogorzelców z Niemstowa

Państwo Matysowie ze wsi Niemstów w gminie Cieszanów po pożarze domu znaleźli się w tragicznym położeniu. Rodzina z trójką dzieci utrzymuje się z jednej pensji, a na dom, który spłonął zaciągnęła kredyt...

Numer konta: PKO BP: 61 1020 5356 0000 1802 0173 6941, Tytuł przelewu: dla Matysów z Niemstowa

Fot. arch. Fot. arch. 46-letni Rafał Górski potrzebuje pieniędzy na leczenie

Pan Rafał Górski choruje na raka śródpiersia. Szansą na życie w jego przypadku jest kuracja, która miesięcznie kosztuje 24 tys. zł. i nie jest refundowana przez NFZ.

Nr konta: 60 2030 0045 1110 0000 0237 0190
Bank BGŻ S.A. Oddział operacyjny w Stalowej Woli, Swift: GOPZPLPW. Z dopiskiem: dla Grzegorza

Fot. arch. Fot. arch. Pomóżmy 22-letniemu Arturowi wrócić do zdrowia

22-letni Artur z Rzeszowa po wypadku potrzebuje bardzo intensywnej rehabilitacji. Pracował jako dostawca pizzy i właśnie jadąc z kolejną dostawą zderzył się z autobusem. Przeżył, ale jego stan jest ciągle ciężki.

Fot. arch. Fot. arch. Uartujmy nóżkę Olusiowi z Krościenka Wyżnego

Ma zaledwie 9 miesięcy, a za sobą szereg bolesnych rehabilitacji. Mały Oluś z Krościenka Wyżnego cierpi na bardzo rzadką chorobę - wrodzony brak kości piszczelowej. Pomóc mu może tylko droga zagraniczna operacja. Jeśli nie zostanie jej poddany, straci nóżkę. Rodzice mają 9 miesięcy na to, żeby zebrać potrzebne pieniądze - w sumie około 1,5 miliona złotych.

Fot. arch. Fot. arch. Żyją w małym starym domu na kilku metrach kwadratowych

Rodzina z Dąbrowy w gminie Zaklików, pani Zofia i jej syn – pan Józef – żyją w małym starym domu na kilku metrach kwadratowych. Nie ma tam kuchni ani łazienki. A największym problemem jest przeciekający dach, który w każdej chwili może się zawalić.

Fot. arch. Fot. arch. Mały Staś cierpi na syndrom Leigha. Wymaga drogiego leczenia

Półtoraroczny Staś z gminy Chłopice pod Jarosławiem pilnie potrzebuje pomocy. Chłopiec cierpi na syndrom Leigh - rzadką chorobę, która wymaga drogiego leczenia. Szansą jest wyjazd zagranicę, gdzie chłopiec poddany zostanie specjalnej terapii.

Fot. arch. Fot. arch. Rodzice czworga dzieci zostali bez dachu nad głową

Z Kąkolówki w gminie Błażowa dostaliśmy sygnał o tragedii, która dotknęła sześcioosobową rodzinę. Z dnia na dzień rodzice czworga dzieci zostali bez dachu nad głową, nie mają oszczędności, zostali tak jak rano wyszli z domu, w pożarze domu spłonęło wszystko.

Fot. arch. Fot. arch. Pomoc dla niepełnosprawnego Piotrusia z Piskorowic

Chłopiec ma wspaniałych przyjaciół, którzy postanowili mu pomóc. Pomóc może także każdy z nas.

Fot. arch. Fot. arch. Matka dwójki dzieci potrzebuje pomocy w walce z chorobą

Szansę na życie Natalii Grad z Prusieka koło Sanoka może przybliżyć każdy z nas. Matka dwóch córeczek w wieku przedszkolnym walczy z nowotworem. Zawiodły terapie refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nadzieją jest specjalny preparat, który kosztuje 120 tys. złotych. Trwa zbiórka pieniędzy prowadzona przez Fundację Czas Nadziei.

Fot. arch. Fot. arch. Po śmierci córki zajęła się czwórką jej dzieci. Pomoc dla Marii

Pani Maria mieszka w małym domku, dwa pokoje wystarczały jej i jej niepełnosprawnemu, dorosłemu już synowi. Teraz jednak zrobiło się bardzo ciasno. Pomoc z programu Rodzina 500 plus pozwala na bieżące utrzymanie. Pieniędzy brakuje na dokończenie rozpoczętej adaptacji poddasza.

Pomoc dla Kuby Pomoc dla Kuby Jak pomóc Kubie, choruje na postępujący rdzeniowy zanik mięśni?

Kuba mieszka w Ostrowie niedaleko Przemyśla i choruje na postępujący rdzeniowy zanik mięśni.

Numer konta: 35 1750 0012 0000 0000 3627 0489
Tytuł przelewu: Jakub Szybiak, Kod SWIFT: RCBWPLPW

Fot. arch. Fot. arch. 3-letnia Zosia z Kielnarowej potrzebuje pomocy

3-letnia Zosia z Kielnarowej od urodzenia zmaga się z ciężką chorobą. Przeszła operacje i wymaga rehabilitacji. Dziewczynka walczy z całych sił, podobnie rodzice, ale potrzebują wsparcia na kosztowne leczenie i nowy wózek.

Iwona Blok Iwona Blok 15-letnia Iwona Blok potrzebuje pieniędzy na rehabilitację

Iwona urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Jeździ na wózku, ale jest uśmiechniętą dziewczyną. Życie nauczyło ją , że trzeba się cieszyć z tego, co się ma. Całe godziny spędza na przemian na codziennej rehabilitacji i w specjalnej kabinie, która ratuje ją przed powstawaniem przykurczów i zaników mięśniowych. Ma też za sobą poważne operacje.

Fot. arch. Fot. arch. Pomoc dla chorej matki i niepełnosprawnej córki z Łopuszki Wielkiej

Kilka miesięcy temu kobiety poprosiły nas o pomoc, bo ich niewielki stary dom powoli zamieniał się w ruinę i każde z trzech pomieszczeń wymagało natychmiastowego remontu. Kobiety nie miały nikogo, kto pomógłby im w remoncie, nie miały też na niego pieniędzy. Burmistrz złożył wtedy obietnicę pomocy, a czy zdania dotrzymał?

Fot. sethink, żródło: pixaby.com Fot. sethink, żródło: pixaby.com Pomagamy ofiarom nawałnicy

W związku bardzo wielkimi stratami spowodowanymi nawałnicą na północy Polski, Caritas Diecezji Rzeszowskiej udostępnia swoje konto i prosi o ofiary na ten cel pod hasłem: Nawałnica. Nr konta: 96 1020 4391 0000 6902 0002 2616. Pomóc można również wysyłając SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052(koszt 2,46 zł z VAT)

Kacper Słaby Kacper Słaby Pomoc dla 2-letniego Kacperka, który urodził się z połową serca

2-letni Kacper Słaby z Dynowa urodził się z połową serca. Choruje na Zespół niedorozwoju lewego serca (HLHS). Przeszedł już dwie operacje i czeka na jeszcze jedną. Te skomplikowane i kosztowne procedury medyczne są refundowane, ale rodzice nie radzą sobie finansowo, ponosząc koszty związane z rehabilitacją dziecka.

Pomoc dla 8-letniego Huberta Pomoc dla 8-letniego Huberta Pomoc na operację ratującą życie 8-letniego Huberta

Wydali już wszystkie oszczędności, brali kredyty, sięgali po wsparcie rodziny i przyjaciół. Wszystko po to, by ratować 8-letniego synka Huberta, chorego na padaczkę lekooporną. To właśnie teraz państwo Pelcowie ze Starej Wsi koło Brzozowa potrzebują jeszcze większej kwoty. Ratunkiem dla ich dziecka jest operacja w Niemczech, która razem z poprzedzającymi ją badaniami i wizytą pooperacyjną ma kosztować ponad 300 tysięcy złotych. Dla rodziców to kwota nie do udźwignięcia.

Piotr Litwin Piotr Litwin Marzenia o niezwykłym rowerze Piotra z Rzeszowa

Kamera Interwencji była u mieszkańca Rzeszowa pana Piotra, który marzy o niezwykłym rowerze. Co mają z tym wspólnego buty przypominające średniowieczne narzędzia tortur, ważące ponad półtora kilograma każdy? Ten temat zrealizowaliśmy po sygnale przekazanym naszej redakcji przez sąsiadkę pana Piotra, która pokonuję tę samą drogę do pracy.

Pan Zbigniew Nycz Pan Zbigniew Nycz Pan Zbigniew Nycz z Rzeszowa potrzebuje pomocy

Pan Zbigniew ponad 20 lat temu w wyniku wypadku samochodowego stracił wzrok. Mimo to nie poddał się i nauczył się z tym żyć.
Pan Zbigniew liczy na wsparcie materialne, finansowe i na zwykłą ludzką pomoc. Ponieważ mieszka sam, szuka też wolontariuszy, którzy mogliby mu pomóc, a czasami zwyczajnie dotrzymać towarzystwa.

Norbert z Przemyśla Norbert z Przemyśla 8-letni Norbert z Przemyśla potrzebuje pomocy

Norbert jest pogodnym dzieckiem. Uśmiecha się, reaguje na słowa i dotyk. Urodził się z poważną wadą serca, którą udało się usunąć. Cierpi na zespół Dawna i autyzm. Nie chodzi, choć od wczesnego dzieciństwa jest rehabilitowany. Norbert pod okiem fizjoterapeuty ćwiczy trzy razy w tygodniu na urządzeniu.

Rodzina z dwójką dzieci walczy o własne mieszkanie Rodzina z dwójką dzieci walczy o własne mieszkanie Rodzina z dwójką dzieci walczy o własne mieszkanie

Ten problem dotyczy wielu młodych ludzi. Nie wszystkim udaje się spełnić marzenia o czymś bardzo elementarnym - o własnym mieszkaniu i szansie na stabilizację. Gdy pomoże rodzina, można zaciągnąć kredyt, gdy rodzice przekażą działkę i jest praca, można zacząć budowę. Gdy nie ma takiej pomocy, a do tego ma się niepełnosprawne dzieci i tylko dorywczą pracę pojawia się problem...

Pomoc dla chorego Mateuszka z Maćkówki Pomoc dla chorego Mateuszka z Maćkówki Pomoc dla chorego Mateuszka z Maćkówki 

Mateusz Pieniążek z Maćkówki koło Przeworska ma dwa latka. Urodził się zespołem Downa, wadą serca i nadciśnieniem płucnym. Jest pod opieką specjalistów z Centrum Zdrowia Dziecka. Jednak w jego przypadku najważniejsza jest rehabilitacja i praca zespołu terapeutów. Niestety, takie leczenie jest kosztowne, a na refundację z NFZ rodzina nie może liczyć.

Mateuszek jest podopiecznym Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów z Zespołem Downa "Bardziej Kochani". Na konto tej organizacji można wpłacać pieniądze i pomóc choremu dziecku.

Pomoc dla 8-osobowej rodziny pogorzelców z Olchowca Pomoc dla 8-osobowej rodziny pogorzelców z Olchowca Pomoc dla 8-osobowej rodziny pogorzelców z Olchowca

Zbliżają się święta, ale nie dla wszystkich będą one dostatnie i wesołe. Tym razem z kamerą odwiedziliśmy rodzinę Pałków z miejscowości Olchowiec w gminie Dukla. Kilkanaście dni temu ta 8-osobowa rodzina straciła w pożarze dorobek swojego życia.

Władze gminy założyły dla rodziny specjalne konto bankowe, na które można wpłacać pieniądze:
101020296400006102
z dopiskiem "Dla rodziny Pałków"

Pomoc dla Piotrusia Pomoc dla Piotrusia Pomoc dla Piotrusia

Piotruś urodził się jako wcześniak z zespołem wad wrodzonych oraz dużym niedotlenieniem. Po porodzie wystąpił u niego wylew śródczaszkowy II/IV stopnia – opowiada mama chłopca. W pierwszym tygodniu życia wykryto u niego martwicze zapalenie jelit, a w trzecim zaś retinopatię wcześniaczą. Zdiagnozowano u niego także dysplazję oskrzelowo-płucną i niedobór masy ciała.

Dramat trójki rodzeństwa z Pilzna Dramat trójki rodzeństwa z Pilzna Dramat trójki rodzeństwa z Pilzna

27-letni Mateusz, rok starsza Zuzanna i 29-letnia Justyna zmagają się z pląsawicą Huntingtona. Wygrać z chorobą nie można, bo nie ma na nią lekarstwa. Ulżyć może rehabilitacja i wszczepienie specjalnych stymulatorów, ale to kosztowny zabieg. Dlatego w pomoc rodzeństwu zaangażowała się lokalna społeczność.

Rodzeństwo walczy

Pomoc dla Iwonki Pomoc dla Iwonki 14-letnia Iwona z Śośnicy potrzebuje pomocy

Dziewczynka urodziła się z przepukliną oponowo - rdzeniową i kilkoma innymi schorzeniami, które spowodowały, że nie może chodzić i jest skazana na oglądanie świata z pozycji wózka inwalidzkiego.

Pani Halina ze Skołoszowa koło Radymna Pani Halina ze Skołoszowa koło Radymna Były apele o pomoc jest odzew i dowód na ludzką życzliwość

Widzowie z różnych stron Polski pospieszyli z pomocą po materiale o trudnej sytuacji życiowej pani Haliny i jej córki, ze Skołoszowa. Walący się dom, w którym mieszkały zagrażał ich życiu. Pomoc materialna oraz pomoc przy rozbiórce starego i rozpoczęciu budowy nowego domu zmieni trudną sytuację mieszkaniową kobiet.

Pomoc dla Pani Józefy Mrozik z gminy Borowa Pomoc dla Pani Józefy Mrozik z gminy Borowa Pomoc dla Pani Józefy Mrozik z gminy Borowa

Choroba pani Józefy zaczęła się kilka lat temu od silnego bólu głowy i częściowej utraty świadomości. Po badaniach okazało się, że to guz mózgu. Potrzebne były natychmiastowe operacje, radioterapia i chemioterapia. Niestety leczenie dało niewielki skutek.

Dane dla osób chcących pomóc finansowo Pani Józefie i jej rodzinie:
KRS 0000211791 Caritas Diecezji Tarnowskiej dla p. Józefy Mrozik
NR konta 68918310443002200197380002 Bank Spółdzielczy

Pomoc dla rodziny Pomoc dla rodziny Życie na wynajem

Historia rodziny, której grozi eksmisja. Właścicielka domu, który wynajmują z dnia na dzień wymieniła zamki w drzwiach. Rodzina z dziećmi szuka nowego domu.

Każdy kto chciałby pomóc proszony jest o kontakt z Beatą Bartman:
Beata.Bartman@tvp.pl

żródło: www.fundacja-wieczerzak.pl żródło: www.fundacja-wieczerzak.pl Prośba o finansowe wsparcie fundacji im. Maćka Wieczerzaka

5 grudnia ubiegłego roku, odszedł Maciek Wieczerzak, artysta wybitny, pomimo młodego wieku szeroko nagradzany i niezwykle doceniany w Europie. Maciek Wieczerzak w swej twórczości posługiwał się symboliką popkultury, by wypowiadać się na najbardziej nurtujące go tematy, czyli seksualność i śmierć. Studiował na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zajmował się malarstwem, rysunkiem, rzeźbą oraz projektowaniem graficznym.

Maks Jachym Maks Jachym Pomoc dla 6 - letniego Maksia Jachym z Żarówki
Chłopiec jest bardzo ciężko chory na neuroblastome IV najgorszego stopnia. Być może będzie wymagał przeszczep szpiku kostnego, dlatego w dniu 8 maja 2016r. organizowany jest dla Niego i Innych chorych na nowotwory Dzień Dawcy Szpik Kostnego w Żarówce i Radomyślu Wielkim (woj. podkarpackie, powiat mielecki).

MAKSIU WYGRA Z NOWOTWOREM! TYLKO POTRZEBUJEMY POMOCY…

Pomoc dla rodziny i bliskich zmarłych tragicznie piłkarzy Pomoc dla rodziny i bliskich zmarłych tragicznie piłkarzy Piąta ofiara śmiertelna wypadku w Weryni

W dniu 26.03.2016 doszło do niewyobrażalnej tragedii. Ośmiu młodych wysportowanych mężczyzn podróżujący wspólnie busem na boisko swojego klubu Wólczanki Wólka Pełkińska, gdzie mieli rozegrać ligowy mecz, uległo wypadkowi. W wyniku zderzenia busa z ciężarówką 5 osób straciło życie.

Pomoc dla Karola Pomoc dla Karola Karol czeka na trudną operację. Rodzina zbiera pieniądze na leczenie

Karol Chudy z Błażkowej w powiecie jasielskim ma 7 lat i cierpi z powodu deformacji klatki piersiowej. Czeka go skomplikowana operacja, która może być wykonana w Rabce-Zdroju w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Niestety, rodzice Karola są bezrobotni i nie mają pieniędzy na pozostałe koszty leczenia.

Adrian Chlebowski z Jasła Adrian Chlebowski z Jasła Pomoc dla Adriana i eksperymentalna metoda leczenia.

25-letni Adrian Chlebowski z Jasła, u którego stwierdzono obumieranie komórek mózgu, potrzebuje pomocy. Ratunkiem jest zabieg neurochirurgiczny, ale Ministerstwo Zdrowia odmówiło sfinansowania twierdząc, że to eksperymentalna metoda leczenia. Operację można wykonać w Gdańsku. Jej koszt to 60 tys. złotych.

Pomoc dla Łukasza Pomoc dla Łukasza Niepełnosprawny rugbysta potrzebuje wózka

Po nieudanym skoku do wody trafił na wózek inwalidzki i długo nie mógł się z tym pogodzić. Teraz udowadnia sobie i innym, że człowiek niepełnosprawny może żyć pełnią życia i nadal rozwijać sportowe pasje. 31-letni Łukasz Brudek z Głogowa Małopolskiego - kiedyś zapalony koszykarz, dziś stracił głowę dla rugby a do pełni szczęścia brakuje mu tylko specjalistycznego wózka.

Damian Cyburt Damian Cyburt Potrzebne są pieniądze na dalszą rehabilitację 27-letniego Damiana Cyburta z Dębiny koło Łańcuta. W kwietniu ubiegłego roku mężczyzna przeszedł niedokrwienny udar mózgu. Jest porażony czterokończynowo. Mężczyzna rehabilitowany jest w ośrodkach prywatnych, bo na zabiegi refundowane przez NFZ trzeba czekać nawet rok. A tylko systematyczne ćwiczenia dają szansę na przywrócenie samodzielności mężczyzny. Miesięczna rehabilitacja kosztuje około 10 tysięcy złotych.

Numer jego konta w Fundacji SEDEKA:
35 1030 1508 0000 0008 1669 1036
z dopiskiem: 10768-Grupa OPP-Damian Cyburt

Pomoc dla Wiktorka Pomoc dla Wiktorka Lawina pomocy dla chorego Wiktora

Dwuletni chłopiec od urodzenia walczy o życie. Ma skomplikowaną wadę serca i niewiele czasu, żeby zebrać pieniądze na operację w Niemczech Rodziców nie stać na jej sfinansowanie. Żeby uratować życie chłopca potrzeba ponad 160 tysięcy złotych.

Pomoc dla Patryka Pomoc dla Patryka Walka o lepsze jutro dla trzyletniego Patryka

Chłopiec ma niespełna 3 lata. Urodził się bez części ręki. Do prawidłowego rozwoju niezbędna jest proteza. Najdroższa - ruchoma kosztuje od 65 do nawet 200 tysięcy zł. Refundacja NFZ to tylko znikoma część potrzebnej sumy. Rodzice apelują o pomoc.

Apel o pomoc dla pogorzelców - rodziny Pantołów Apel o pomoc dla pogorzelców - rodziny Pantołów Apel o pomoc dla pogorzelców - rodziny Pantołów

Apel o pomoc dla rodziny pogorzelców. Tym razem z Markowej koło Łańcuta. Ponad stuletni drewniany budynek nie spłonął tam doszczętnie, ale Inspekcja Nadzoru Budowlanego orzekła, że nie nadaje się do użytku. A rodziny państwa Pantołów nie stać na odbudowę.

Martyna Dziadura Martyna Dziadura Pomoc dla Martyny

Toczeń rumieniowaty układowy wraz z zespołem antyfosfolipidowym wywołał u Martyny Dziadury z Lubaczowa udar mózgu na tle niedokrwiennym, przez co młoda, 27 letnia magister fizjoterapii teraz sama potrzebuje ciągłej rehabilitacji neurologicznej pod okiem specjalistów.

Kobieta utrzymuje się z zasiłku rodzinnego Kobieta utrzymuje się z zasiłku rodzinnego Samotna matka ze Skołoszowa wychowuje sześcioro dzieci

Po śmierci męża musi także spłacać kredyt, który zaciągnęli razem na rozbudowę domu. Mężczyzna pracował w Anglii, byli szczęśliwą rodziną. Wtedy przyszła choroba i diagnoza ostra białaczka szpikowa. Dziś rodzina nie poradzi sobie bez naszej pomocy.

Mała Julia potrzebuje pomocy Mała Julia potrzebuje pomocy Apel o pomoc i wsparcie finansowe dla Julii

Julia ma siedem lat. We wrześniu przez 3 dni bolała ja głowa. Badanie tomograficzne wykazało, że ma guza pnia mózgu, dalej okazało się, że glejak wielopostaciowy IV stopnia. Lekarze w Polsce nie zaproponowali skutecznej metody leczenia więc rodzice dziewczynki podjęli decyzję o leczeniu jej na własny rachunek. Koszty wyjazdu, leczenia w USA, zakupu sprzętu i dalszego leczenia Julii po powrocie metodami dostępnymi w innych krajach, nie podlegają finansowaniu przez NFZ.

Matthew Matthew Mały Matthew walczy o życie

Mateusz, a właściwie Matthew przyszedł na świat w Rzeszowie, jako skrajny wcześniak. Urodził się 4 miesiące przed planowanym terminem porodu, z wagą 650 gramów. Organy tak małego dziecka nie są w pełni rozwinięte. Żyłki w główce Mattiego były tak kruche, że popękały powodując masywny wylew. W 2014 roku u maluszka zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe. Niestety do chwili obecnej Matti nie siedzi, ani nie chodzi samodzielnie.

Urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym Urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym Walka o zdrowie 11-letniej Oli z Dębicy

Dramatyczna sytuacja państwa Cieślów z Dębicy, którzy walczą o zdrowie 11-letniej córki Oli. Dziewczynka urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym, a z powodu choroby nóg nie może chodzić. Potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Jeszcze większym problemem są bariery architektoniczne w domu, w którym mieszkają. Na ich likwidację rodziny nie stać, nie może też liczyć na żadną pomoc.

Mateusz Karpiński z Łańcuta Mateusz Karpiński z Łańcuta Mateusz potrzebuje pieniędzy na rehabilitację

Mateusz i jego mama nie potrafią zapomnieć o tragicznym wypadku. Chłopiec cierpi na czterokończynowe porażenie. Ma też uszkodzony mózg. Wbrew wszystkiemu mówi, słyszy i z uporem poddaje się bolesnej rehabilitacji. Za wszelką cenę chce chodzić, spotykać się z przyjaciółmi i realizować życiowe pasje.

Sześciomiesięczny Wiktorek Sześciomiesięczny Wiktorek Zbiórka pieniędzy na operację Wiktorka

Sześciomiesięczny chłopiec od urodzenia walczy o życie. Ma skomplikowaną wadę serca, mówiąc najprościej urodził się z połową serduszka. Przeszedł już operację, ale potrzebne są kolejne. Rodziców nie stać na ich sfinansowanie. Szansą dla chłopca jest operacja w Niemczech. Potrzeba 36 tysięcy euro.

Adrian z Sanoka Adrian z Sanoka Adrian z Sanoka potrzebuje pieniędzy na rechabilitację

Adrian urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym. 13 lipca rozpoczyna zabiegi na turnusie rehabilitacyjnym w Międzynarodowej Klinice Rehabilitacyjnej w Truskawcu.
Prosimy zatem wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc temu niezwykłemu młodemu człowiekowi!
Wpłat można dokonywać na konto:
PBS BANK 74 8642 1184 2018 0037 4228 0006

Pomóżmy Pani Sylwii Pomóżmy Pani Sylwii Dramatyczna sytuacja Pani Sylwii

Pomóżmy Pani Sylwii wybudować dom marzeń, pomóżmy jej uwierzyć, że są wśród nas ludzie, którzy otworzą serca i nie pozostaną obojętni.

Wszyscy, którzy zechcą wspomóc budowę domu dla Pani Sylwii i jej dzieci mogą wpłacać pieniądze na konto Caritas Archidiecezji Przemyskiej:
Konto PL: 77 1600 1332 1847 4932 3000 0006
oraz
Konto EU: PL 52 1240 2568 1978 0010 6173 6383 SWIFT: PKOPPLPW
Tytuł przelewu: "Pomoc dla Sylwii"

Ewelina Szot Ewelina Szot Ewelina potrzebuje pomocy na rehabilitację

Tuż przed ślubem pani Ewelina miała wylew. Po kilku operacjach i długim pobycie w szpitalu stan zdrowia Eweliny zaczął się systematycznie poprawiać. Kilka miesięcy temu pani Ewelina przeszła kolejne operacje, dziś potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji niestety kosztownej i nie refundowanej przez NFZ.

Kontakt: Ewelina i Paweł Szot
Harklowa tel. 793 387 360 - Paweł SzotRomek Kaławaj Romek Kaławaj Pomoc dla 4-letniego Romka Kaławaja

W ciągu zaledwie czterech miesięcy dwulatek przeszedł dwa udary i wylew krwi do mózgu. Skutki były przerażające. Długie miesiące leczenia na Ukrainie, w Polsce, a w końcu w Szwajcarii na szczęście dały efekt. Romek choć ciagle walczy z niedowładami i bolesnymi przykurczami może już w miarę normalnie funkcjonować, a nawet bawić się ze starszym rodzeństwem. Rozumie co się do niego mówi i sam mówi, a to naprawdę wielki postęp.

Zdzisław Pękalski Zdzisław Pękalski Wraca do zdrowia dzięki dobrym ludziom i bieszczadzkim aniołom

Zdzisław Pękalski porusza się na wózku inwalidzkim i niezmordowanie ćwiczy z żoną wymowę. Przed rokiem przeszedł tak rozległy wylew, że cudem został uratowany. Ale skutki to właśnie poważny paraliż prawej strony ciała i zaburzenia mowy.

Zdjęcie z posta użytkownika Caritas Archidiecezji Przemyskiej Zdjęcie z posta użytkownika Caritas Archidiecezji Przemyskiej Pomoc dla wielodzietnej rodziny z miejscowości Załazek

Dobytek siedmioosobowej rodziny spłonął 10 kwietnia 2015 roku w pożarze. Spalił się dom, stodoła, obora. Małżeństwo nie pracuje. Utrzymuje się jedynie z gospodarstwa rolnego. Jest pięcioro dzieci w wieku: jeden rok, pięć lat, osiem lat, dziesięć lat i osiemnaście lat.

Pomóżmy Patrykow spełnić marzenie Pomóżmy Patrykow spełnić marzenie Patryk marzy o elektrycznym wózku

Patryk ma 23 lata, mieszka niedaleko Nowej Sarzyny i chce pobić rekord Polski w niezwykłej dziedzinie. Dlatego od kilku lat zbiera szaliki sportowe - klubów z całego świata. Patryk Grab marzy jeszcze o jednej rzeczy. Chciałby pojechać na mecz, albo po prostu odwiedzić kolegów. Do tego potrzebny jest nowy wózek elektryczny.

Pomoc dla Michała Pomoc dla Michała Młody muzyk zbiera na operację w Stanach Zjednoczonych

Jest studentem filologii angielskiej i utalentowanym muzykiem, dlatego planował równolegle studiować dyrygenturę. Ale ambitne plany 24-letniego Michała Grzywny przekreśliła bardzo rzadka choroba - miopatia, czyli genetyczny zanik mięśni. Szansą na normalne życie jest operacja w Stanach Zjednoczonych, która kosztuje aż 150 tysięcy dolarów.

Matka zginęła w pożarze Matka zginęła w pożarze Pomóżmy osieroconym dzieciom z Daliowej

Tragiczna historia matki, która wyniosła z pożaru dzieci a potem sama zginęła w płonącym domu, poruszyła wiele osób. Wiele osób prywatnych pomogło tej rodzinie. Przesłali pieniądze, przywieźli rzeczy codziennego użytku, zabawki.

23-letni Bartek 23-letni Bartek 23-letni Bartek zmaga się z nowotworem układu chłonnego

Szansą jest dla niego przeszczep szpiku i ma już nawet dawcę. Ale wcześniej musi przejść kolejną fazę chemioterapii. W jego przypadku niezbędne jest podanie leku, który od dwóch lat stosowany jest w całej Unii Europejskiej. Tyle, że polski NFZ nie refunduje tego leczenia. Bartek potrzebuje 300 tysięcy złotych. Dla niego, to cena życia.

Rodzina chorych chłopców z Gaci potrzebuje pomocy Rodzina chorych chłopców z Gaci potrzebuje pomocy Rodzina chorych chłopców z Gaci potrzebuje pomocy

Rodzina państwa Piejko z miejscowości Gać koło Przeworska jest dramatycznej sytuacji. Dwóch z czterech ich synów zachorowało na rdzeniowy zanik mięśni. Jeden z chłopców już musi jeździć na wózku inwalidzkim. Pogarsza się także stan zdrowia drugiego. Rodzina z trudem wiąże koniec z końcem, a wydatków związanych z leczeniem dzieci przybywa.

Kontakt: Anna Piejko tel. 697 744 896

Wojtuś ma 5 lat i czeka na pomoc Wojtuś ma 5 lat i czeka na pomoc Wojtuś ma 5 lat i czeka na pomoc

Jest pogodnym dzieckiem choć na co dzień zmaga się z wieloma nabytymi i wrodzonymi schorzeniami: obniżonym napięciem mięśniowym, całościowe zaburzenia rozwojowe, Zespołem Łamliwego Chromosomu X, problemami wzrokowo-słuchowymi.

Pomoc dla Jana Gębskiego Pomoc dla Jana Gębskiego Pomoc dla Jana Gębskiego

"CZERNIAK"
Ojciec dwójki dzieci zachorował na czerniaka jest w 3 linii leczenia i nie może mieć refundowanego leku, który zdaniem lekarzy może mu pomóc....
Tel. 695 550 020 Dorota Gębska żona chorego Janka
Parafiany Zespół Caritas
Nr. Konta 17 9176 1048 2001 0008 2543 0001 z dopiskiem Jan Gębski

Pomoc dla Eli Pomoc dla Eli Pomoc dla Eli

"Jedyne okno na świat to balkon"

Ela ma zaledwie 35 lat… była piękną, młodą, wysportowaną dziewczyną… nagle zaczęła tracić pamięć…. Wielokrotnie powtarzane badania nie przynosiły efektu… stan zdrowia był coraz gorszy… po kolejnych badaniach genetycznych okazało się, że Ela zachorowała na tzw. młodzieńczą odmianę alzheimera…


Maksymilian Marek Maksymilian Marek Pomoc dla Maksia

Maksymilian Marek z Pnikuta w obwodzie lwowskim na Ukrainie to dziecko z polskiej rodziny, z wrodzoną wadą wątroby. Szansą na normalne życie jest przeszczep.

fot. arch. fot. arch. Pomoc dla Norberta

Chłopczyk urodził się z zespołem Dawna i poważną wadą serca.

Polskie Towarzystwo do Walki z Kalectwem oddział w Przemyślu
48 1020 4274 0000 1902 0000 3738
z dopiskiem "dla Norberta Nowickiego"

fot. arch. fot. arch. Pomoc dla Kubusia

Chłopiec ma nowotwór jedynego oka. NFZ zaproponował amputację. Rodzice znaleźli brytyjską klinikę, która leczy chemioterapią i daje nadzieję na uratowanie wzroku.

Krystian z Białobok koło Przeworska Krystian z Białobok koło Przeworska 7letni-Krystian-czeka-na-pomoc

Krystian z Białobok koło Przeworska chory na mózgowe porażenie dziecięce potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego. Ten, który ma teraz jest już za mały a nowy kosztuje 5 tysięcy złotych. Rodziców nie stać na taki wydatek. Nie mogą też liczyć na dofinansowanie z NFZ.

Nikola z Sanoka Nikola z Sanoka Pomoc dla Nikoli z Sanoka

Dziewczynka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Rodziców dziewczynki nie stać na turnus rehabilitacyjny w Zabajce, więc wspólnie z uczniami gimnazjum nr 2 w Sanoku i Fundacją Czas Nadziei rozpoczęli zbiórkę zakrętek i makulatury. Do akcji włączyli się mieszkańcy Sanoka i sąsiednich gmin. W krótkim czasie udało się zebrać 17 worków nakrętek. Ale to wciąż za mało, by pomóc dziewczynce.

Martynka Martynka Pomoc dla Martynki

Dziewczynka urodziła się bez rączki i nóżki a do tego z licznymi wadami genetycznymi. Półtoraroczna Martynka ma jednak coś bezcennego bezgraniczną miłość i determinację swoich rodziców. Walka o życie i zdrowie ich córki ciągle trwa. Pomaga im między innymi fundacja Czas nadziei. Pomóc mogą także Państwo. Rodzice od początku podjęli heroiczną walkę o jej leczenie i rehabilitację. Jednak bez pomocy innych a także fundacji Czas Nadziei ta walka byłaby bardzo trudna.

Miłosz z Beska Miłosz z Beska Miłosz z Beska walczy o życie

Miłosz z Beska koło Sanoka ma zaledwie 12 lat a już od 2 walczy o życie. U dziecka zdiagnozowano nowotwór z licznymi przerzutami. Lekarze przyznali, że możliwości leczenia w Polsce już się wyczerpały. Ratunkiem mogą być jeszcze kliniki w Niemczech i we Włoszech. Rodzice potrzebują aż 600 tys. zł.

Wiktoria z Jaksmanic pod Przemyślem Wiktoria z Jaksmanic pod Przemyślem Pomóżmy chorej Wiktorii z Jaksmanic

Dziewczynka urodziła się z poważną wadą serca. Jej życie może uratować kosztowna operacja w Niemczech. Rodzice Wiktorii robią co mogą, by zebrać pieniądze. Dlatego liczy się każda złotówka.

10-cio letni Kamil 10-cio letni Kamil Kamil potrzebuje pomocy

Kamilek ma dopiero 10 lat a już w swoim życiu przeszedł 6 ciężkich operacji. W tym roku stan jego zdrowia nagle się pogorszył - chłopiec ma za sobą operację głowy, kręgosłupa i nogi.

Kacperek z Przeworska Kacperek z Przeworska Apel o pomoc dla Kacperka z Przeworska

Urodził się z tak rzadką wadą krtani, że na całym świecie jest tylko kilkadziesiąt takich przypadków.

Marcinek spod Przemyśla Marcinek spod Przemyśla Apel o pomoc dla 2-letniego Marcinka spod Przemyśla

Chłopczyk urodził się z zespołem wad wrodzonych. Nie ma jednej gałki ocznej i ucha. Rodzice walczą by przywrócić dziecku normalny wygląd twarzy. Szukają pieniędzy - na kolejne operacje plastyczne.

fot. arch. fot. arch. 4-letni Norbert czeka na pomoc

Niepełnosprawne intelektualnie i fizycznie dziecko oraz jego mama, która właśnie straciła pracę. W tak trudnej sytuacji znalazła się rodzina Nowickich z Przemyśla. Tymczasem 4-letni Norbert potrzebuje stałej rehabilitacji nawet kilka razy w tygodniu. Bo bez takich zabiegów nie będzie chodził.

fot. arch. fot. arch. Pomoc dla Michałka z Rakszawy

Chłopczyk urodził się z poważną wadą serca - ma tylko jedną komorę. I w jego przypadku również szansą na życie jest operacja w Niemczech.

fot. arch. fot. arch. Apel o pomoc dla 4-letniego Kacperka z Czarnej k. Łańcuta

Chłopczyk cierpi na poważną wadę serca - bardzo szybko się męczy, a nawet mdleje. Wymaga kolejnej już operacji serca.

fot. arch. fot. arch. Dramat rodziny Żyłów z Zagórza

W kilka chwil stracili dom i niemal wszystko co w nim było. Rodzina Żyłów z Zagórza w gminie Jawornik Polski znów musi wszystko zaczynać od nowa. Po raz kolejny bo kilkanaście lat temu inny pożar zniszczył ich dom. Teraz boją się, że nie dadzą już rady bo utrzymują się tylko z niewielkiej renty i zasiłków.

Michałek Michałek Udało się zebrać pieniądze na leczenie Michałka

Po raz pierwszy po długim pobycie w szpitalu mógł pobawić się w piaskownicy. Chory na neuroblastomę, 2-letni Michałek z Rzeszowa, o którym mówiliśmy już w Aktualnościach pojedzie na specjalistyczne leczenie do Niemiec. Rodzice, również dzięki Państwa pomocy, uzbierali 147 tys. Euro. Pomogło w w sumie 2 i pół tys osób z Polski i zagranicy.

Maria Zimierowicz Maria Zimierowicz Ludzie z całej Polski pomogli Marii Zimierowicz

Wiele osób z całej Polski pomogło chorej na raka Marii Zimierowicz z Rzeszowa. Dzięki ich wsparciu matka trójki małych dzieci była operowana w prywatnej klinice w Berlinie. Pani Maria szczęśliwie wróciła już do Rzeszowa, a ludzka pomoc dodała jej sił do walki o życie.

Ola Ola Pomoc dla pięcioletniej Oli

Ola ma 5 lat. Kiedy byliśmy u niej trzy lata temu dziewczynka zaczynała rehabilitację by znowu mogła normalnie chodzić. Także dzięki państwa pomocy. Ola zrobiła duże postępy w chodzeniu, poszła do przedszkola dzięki czemu ma kontakt z rówieśnikami, uczy się pisać i liczyć. Rodzina wciąż jednak potrzebuje wsparcia bo jak mówią rodzice najgorsze byłoby zaprzestanie rehabilitacji i powrót do tego co było.

Michałek Michałek Pomoc dla 9-miesięcznego Michałka

20 tys. złotych. Tyle może kosztować przepustka do świata dźwięków dla 9-miesięcznego Michałka. Chłopiec cierpi na niezwykle rzadkie schorzenie zespół Treachera Collins’a, przez co nie słyszy. Dziecko jest pod opieką Hospicjum i bardzo potrzebuje środków na zakup aparatu słuchowego.

Karolinka Urban Karolinka Urban Dwuletnia Karolinka Urban z pomocą widzów leczy się w Genui

Była prośba jest pomoc. Niespełna dwuletnia Karolinka Urban, która od ponad roku walczy z neurobalstomą - złośliwym nowotworem - jest już w Genui we Włoszech. Jutro rozpoczyna terapię i ma szansę wygrać z rakiem. Rodzice Karolinki długo o to walczyli, zbierając pieniądze na specjalistyczne leczenie. A dziś chcą wszystkim darczyńcom podziękować za wsparcie finansowe i duchowe.

Patrycja Marach Patrycja Marach Chora Patrycja z Przemyśla nie traci nadziei

Lekarze dają jej maksymalnie dwa lata życia. Ma guza na kręgosłupie, którego w Polsce nikt nie chce operować i z tego powodu wypadła z listy oczekujących na przeszczep serca.... 22-letnia Patrycja Marach z Przemyśla nie traci jednak nadziei i uparcie szuka kliniki i specjalistów, którzy podjęliby się operacji.

fot. arch. fot. arch. "Kolory życia" wystawa niepełnosprawnego malarza z Rzeszowa

Kilkaset osób zgromadził wernisaż wystawy Kolory życia zorganizowany w Rzeszowie. Autorem wszystkich prezentowanych na niej prac jest niepełnosprawny malarz Paweł Hałasa. Artysta zbiera pieniądze na zakup ortez dzięki którym mógłby chodzić. Jeśli znajdą się chętni, którzy kupią prezentowane akryle i oleje, akcja pomocy malarzowi, w którą zaangażowała się między innymi nasza redakcja może okazać się naprawdę wyjątkowa.

GALERIA OBRAZÓW Pawła Hałasy

fot. arch. fot. arch. Centrum Ratownictwa Medycznego z Jarosławia zawiezie Ewelinkę na turnus rehabilitacyjny

Ewelinka ma zespół Downa a do tego jeszcze kilka innych poważnych schorzeń - między innymi zaburzenie łaknienia. Jej matka za naszym pośrednictwem szuka pomocy w opiece nad nią. Dziękuje za to co się udało i ma nadzieję, że uda się jeszcze więcej.

fot. arch. fot. arch. Widzowie TVP Rzeszów i Telekuriera pomogli Faustynce z Cieszyny

Dzięki pomocy widzów TVP Rzeszów i Telekuriera dwuletnia Faustynka z Cieszyny koło Strzyżowa mogła z rodzicami pojechać na operację serca do Łodzi. Jak twierdzi mama dziewczynki po naszej informacji nawet telewidzowie zza granicy przesyłali pieniądze. W ten sposób rodzina zebrała 5 tysięcy złotych. Faustynka jest już po operacji i właśnie szczęśliwie wróciła do domu.

Marzena Czernicka Marzena Czernicka Cena życia Marzeny Czernickiej z Przemyśla

30 tysięcy Euro to cena życia Marzeny Czernickiej z Przemyśla. Tak otwarcie i wprost nazywają problem artyści i organizatorzy koncertu charytatywnego, na którym zbierali pieniądze, by chora na raka kobieta mogła być po raz drugi operowana tym razem w Niemczech. Pani Marzena jest matką dwóch synów 10- i 16-letniego. I to właśnie dla nich chce pokonać guza mózgu . W Polsce operacji nikt nie chce się juz podjąć. Ale zgodził się na nią profesor z Berlina. Zabieg ma kosztować 30 tys. euro więc Przemyśl dosłownie stanął na głowie, by pomóc w leczeniu kobiety.

Fot. arch. Fot. arch. Mieszkańcy Malinia pod Mielcem ruszyli z pomocą 6-letniej Karolince

Dziewczynka ma bardzo poważną wadę serca. Życie może jej uratować operacja, która ma zostać przeprowadzona w Niemczech - ale jej koszt to aż 36 tysięcy euro suma dla rodziców dziewczynki zawrotna.

fot. arch. fot. arch. Guz na kręgosłupie całkowicie zmienił życie 15-letniej Gabrysi

15-letnia Gabrysia z Kozłówka koło Strzyżowa, przestała chodzić. Ma za sobą aż 23 chemioterapie i 2 operacje, ale trzyma się dzielnie. Marzy nie tylko by wrócić do zdrowia, ale też by mieć własny pokój i dostęp do łazienki. Jej 9-osobowa rodzina mieszka w bardzo ciasnym domu

fot. arch. fot. arch. Pomoc Joli

Tylko 40 tysięcy złotych dzieli Jolę Ozgę z Wólki Tanewskiej od spełnienia marzeń o normalnym życiu Szesnastolatka sama zadecydowała o amputacji chorej nogi i od roku czeka na nowoczesną, niemiecką protezę. Na swoim blogu pisze, że jej życie to tor najeżony wyzwaniami, z którego jednak nie ma zamiaru wypaść. Wszyscy możemy jej w tym pomóc.

Monika Duda Monika Duda Pomoc dla Moniki Dudy

13-letnia Monika Duda z Wielopola Skrzyńskiego znów potrzebuje pomocy. Dziewczynka, która urodziła się bez rąk wiele zawdzięcza wsparciu mieszkańców Podkarpacia, którzy za pośrednictwem naszej redakcji sfinansowali jej wyjazd na kosztowne konsultacje ortopedyczne w klinice w Toronto. Teraz Monika marzy o własnym pokoju i nowym komputerze. Takie są jej prośby do świętego Mikołaja, a jak wiadomo każdy z nas może nim być.

-